CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan “tokalaşmama” açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'ndeki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmaması konusund değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Ajansı 25.04.2016 - 16:26

20160425_2_15681477_8044385.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Gürsul'un babası Veysi Gürsul için Kocatepe Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Fatih Gürsul'a başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, cenaze namazının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaruoğlu, bir soru üzerine Anayasa Mahkemesi Başkanı Başkanı Zühtü Arslan'ın güzel bir konuşma yaptığını söyledi.

 Zühtü Arslan’ın erdemden, ahlaktan ve hukukun üstünlüğünden, yargının ve yargıçların bağımsızlığı ile tarafsızlığından bahsettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, yapılan konuşmadan politikacıların ders alması gerektiğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tokalaşmamaları ile ilgili bir soru üzerine, şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanının el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum, bu topraklar Mevlana'yı yetiştirdi, Hacı Bektaşı Veli'yi yetiştirdi, Yunus Emre'yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım."

Sayfa Yükleniyor...