İstanbul 3. bölge ilçelerini kapsayan ziyaretlerine Bakırköy'den başlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra Güngören, Bağcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Esenyurt'ta vatandaşları selamladı ve partililere seslendi.

Kılıçdaroğlu, Küçükçekmece'de Halkalı Meydanı'nda yaptığı konuşmada, alandakilerden daha önce CHP'ye oy vermemiş bir seçmeni ikna edip onu sandığa götürmelerini istedi.

Bu yönde partililerden "söz" alan Kılıçdaroğlu, "Söz, ben de sizin için çalışacağım, çaba harcayacağım. Ülkemiz, çocuklarımız, geleceğimiz, güzel Türkiyemiz için emek harcayacağım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "17 milyon yoksulumuz var. 4 yıllık süre içerisinde bu topraklarda yoksul hiç kimse kalmayacak, hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak, 'atama bekleyen öğretmen' kavramı kalmayacak" ifadelerini kullandı.

CHP iktidarında "Çocuğuma yurtta yer bulamadım" sözünün bir yıl içinde biteceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, kendisinin ise halk için çalıştığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Başbakan Kemal" sloganları üzerine, "En büyük güvencem sizsiniz. Size inanıyorum, size güveniyorum. Sizler için çalışacağım. Her evde huzur, mutluluk olsun diye, Türkiye'de huzur olsun diye çalışacağım. Sizin için mücadele edeceğim. Çocuklarımız, torunlarımız, güzel Türkiye için çalışacağım. Tek umudum sizlersiniz" diye konuştu.

"YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM"

Kılıçdaroğlu, Başakşehir'de yaptığı konuşmada ise partisinin vaatlerine değindi.

Partililerden halkın iktidarı, yaşanabilir bir Türkiye için "söz" isteyen Kılıçdaroğlu, kendisinin de haramilerin iktidarını yıkmak için çalışacağına söz verdiğini belirtti.

"Bu güzel ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim" diyen Kılıçdaroğlu, ülkenin onurunu koruyacağını, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini, işsizlikle mücadele edeceğini, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğini anlattı.

Kılıçdaroğlu, "Emekliye gelince 'Kaynak nerede?' diye soruyorlar. 3 milyonluk arabaya da 'çerez parası' diyorlar. Bunun hesabını sormaya hazır mısınız? Var mısınız? Söz veriyorum hesabını soracağım. O 'çerez parası' dedikleri arabaları onların altından alacağım fakir, fukara, yoksula vereceğim" ifadelerini kullandı.

"HER YURTTAŞIMI KUCAKLIYORUM"

Esenyurt'ta da partilere seslenen Kılıçdaroğlu, burada da seçim vaatlerinden bahsetti.

"Onlar bizi ayrıştırdılar biz ayrışmayacağız. Bölmek istiyorlar bölünmeyeceğiz, her yurttaşımı kucaklıyorum" diyen Kılıçdaroğlu, 6 milyon 250 bin işsiz, 17 milyon yoksul bulunduğunu, bu yüzden yeni bir başlangıç yapmak gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Benim bakanlarımın yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Benim genel müdürlerimin evlerinde ayakkabı kutularında paralar, dolarlar olmayacak. Çünkü benim inancım, siyasi ahlakım şudur; Kul hakkı yemeyeceksin, kul hakkı yedirmeyeceksin" ifadelerini kullandı.

Mitingi, meydan bırakmadıkları için yolda yapmak zorunda kaldıklarını savunan Kılıçdaroğlu, sadece İstanbul'u değil bütün Türkiye'yi şaha kaldıracaklarını, ülkede yoksulluğu ve yolsuzluğu bitireceklerini vurguladı.

SEÇİM OTOBÜSÜNDEN VATANDAŞI SELAMLADI

Kılıçdaroğlu, Esenyurt'tan seçim otobüsüyle Avcılar'a hareket etti.

Burada yaptığı konuşmada, 13 yıldır iktidarda olanların hiçbir sorunu çözmediğini öne süren Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde yapacaklarını anlattı.

Dün Bursa'da açık hava toplantısı yaptıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bursa'da metroyu çalıştırmadılar, vatandaş miting alanına gelmesin diye. Ne yaparlarsa yapsınlar, bildiğimiz doğru yoldan dönmeyeceğiz. Mücadelemiz halk mücadelesidir" dedi.

Gezdiği ilçelerde zaman zaman otobüsün önü partililer tarafından kesilen Kılıçdaroğlu, camdan bazı partililerin elini sıktı. İlçelerde vatandaşları selamlayan Kılıçdaroğlu'na, bazı vatandaşlar alkışlayarak destek verdi.