Kilis'te okul bahçesinde patlama: 1 ölü

Kilis'te, bir okulun bahçesi ile boş araziye 3 roket mermisi düştü. Okul bahçesindeki patlamada kadın hizmetli hayatını kaybetti, 4 öğrenci yaralandı. Askeri kaynaklar, roketlerin gönderildiği noktaların tespit edildiğini ve top atışlarıyla yanıt verildiğini kaydettiler. Savcılık ise olayla ilgili görüntülere yayın yasağı getirildiğini açıkladı.

ntv.com.tr - NTV Haber 18.01.2016 - 10:11 | Son Güncelleme : 18.01.2016 - 18:31

Kilis'te okul bahçesinde patlama: 1 ölü

Eyüp Gökçeimam Ortaokulu, sınıra 10 kilometre mesafede bulunuyor.

Kilis'te, biri kent merkezindeki Eyüp Gökçeimam Ortaokulu'nun bahçesi, ikisi boş bir araziye olmak üzere 3 roket mermisi düştü.

Sabah saatlerinde meydana gelen patlamada okulun kadın hizmetlisi öldü, 4 öğrenci yaralandı.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve AFAD ekibi sevk edildi.

Çevredeki okullar boşaltıldı. Valilik, Suriye'den ateşlendiği sanılan 2 roket mermisinin de boş araziye düştüğünü açıkladı.

''MERMİ BÜYÜK İHTİMALLE SURİYE TARAFINDAN GELDİ''

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, ''Bir iki yaralımız var. Okullar boşaltıldı. 2 havan mermisinden fazla olduğunu düşünüyoruz. Havan mermilerinin güneyden geldiği gözüküyor.

''HALK PROVOKASYONA İZİN VERMEMELİ''

Halk provokasyona izin vermemeli. Kilisliler lütfen sakin ve sessiz olsunlar. Evlerine çekilsinler evlerinde otursunlar. Olay mahalline gittim bir iki tane de olsa seslerini yükselten olayı şöyle yapalım böyle yapalım diyenler var lütfen bunlara meydan vermesinler. Kilis halkı kendine yakışanı yapsın'' dedi.

KATYUŞA FÜZELERİ ATILDI, TSK KARŞILIK VERDİ

Olayla ilgili askeri kaynaklardan bir açıklama geldi.

Kaynaklar, ilk bilgilerin aksine patlamalara havan mermilerinin neden olmadığını; IŞİD mevzileriyle patlamaların olduğu bölge arasındaki mesafeye bakıldığında bunun mümkün olamayacağının ortada olduğunu belirttiler.

Kaynaklar, Suriye'deki IŞİD mevzilerinin bulunduğu bölgeden okulun olduğu bölgeye 3 adet katyuşa füzesi geldiği ve bunlardan birinin okulun bahçesine düştüğü bilgisini verdiler.

Ayrıca olay sonrası, radarların füzelerin gönderildiği noktaları tespit ettiği ve buralara top atışları yapıldığı kaydedildi.

YAYIN YASAĞI

Olayla ilgili açıklama yapan Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı ise olay yeri, yaralı ve ölen kişilerin görüntülerine ilişkin yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...