Kızgın boğa sahibini öldürdü

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde sahibi olduğu 800 kiloluk boğanın saldırısına uğrayan 55 yaşındaki adam, hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 07.08.2012 - 18:27

Kızgın boğa sahibini öldürdü

Ayvalık ilçesine bağlı Altınova beldesinde, sahibi olduğu 800 kiloluk boğanın saldırısına uğrayan kişi, hayatını kaybetti. Jandarmanın, boğanın saldırısına uğrayan kişiyi kurtarmak için havaya ateş açması, beldede paniğe neden oldu.

Selimiye Mahallesi 8. Sokak'ta oturan Mustafa Yıldız (55) ile kardeşi Feyzullah Yıldız (51), Altınova futbol sahasının yanında otlayan boğalarını evlerine götürmek istedi.

Bu sırada, boynundaki zincirden kurtulan yaklaşık 800 kilo ağırlığındaki boğa, sahibi Feyzullah Yıldız'a saldırdı.

Ağabeyi Mustafa Yıldız, boğanın uyuşturucu iğneyle sakinleştirilmesi için veteriner çağırmaya giderken, kızgın boğanın boynuna ip geçirmeye çalışan Feyzullah Yıldız, elindeki ipin kendi boynuna dolanması ve boğanın boynuz darbeleriyle ağır yaralandı.

Bölgeden geçen tır şoförünün haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, Feyzullah Yıldız'ı kurtarmak için kızgın boğaya ve havaya ateş açtı. Yaralı boğa kaçarken, silah seslerini duyan Altınovalılar bir süre panik yaşadı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri is Yıldız'ın öldüğünü belirledi.

Yıldız'ın cenazesi, Selimiye Orta Camisi'nde kılınan namazın ardından Altınova Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...