Kocaeli'de üniversite öğrencisi, kampüste köpek saldırısına uğradı

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Çiğdem Dadandı, kampüste başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan Dadandı, “Sırt üstü düştüm, yüzüme saldıracaklar sandım. Hala onun travmasını yaşıyorum” dedi.

Haberler - DHA 30.03.2022 - 10:24

Kocaeli'de üniversite öğrencisi, kampüste köpek saldırısına uğradı

Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Çiğdem Dadandı, kampüs içerisinde başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Dadanlı, köpeklerden birinin sağ bacağını ısırması sonucu yaralandı. Hastaneye gidip kuduz aşısı yaptıran Çiğdem Dadanlı, ardından hem rektörlüğe hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne şikayette bulunup başıboş köpekler konusunda tedbir alınmasını istedi.

Bu olaydan birkaç gün önce de aynı kampüste bir başka öğrencinin köpeklerin saldırısına uğradığı belirtildi. Çığlıklar atarak korku içerisinde kaçan öğrenci, cep telefonu kamerasıyla çektiği o görüntüleri, sosyal medya hesabından paylaştı.

Üniversite öğrencisi Çiğdem Dadandı, kampüste 4-5 köpeğin saldırısına uğradığını anlattı. Üniversite öğrencisi Çiğdem Dadandı, kampüste 4-5 köpeğin saldırısına uğradığını anlattı.

"O AN YAŞADIĞIM KORKUYU UNUTAMAM"

Kampüste yürürken etrafını saran 4- 5 köpeğin kendisine saldırdığını belirten Çiğdem Dadandı, "Elimde yiyecek hiçbir şey olmamasına rağmen bir anda etrafımı sardılar ve beni ısırıp yere düşürdüler. Ben o an gerçekten yaşadığım korkuyu unutamam. Sırt üstü düştüm, yüzüme saldıracaklar sandım, gerçekten çok korkunçtu. Ben hala onun travmasını yaşıyorum. Benim gibi birçok öğrenci var” dedi.

ŞİKAYETTE BULUNDU

Kendisi gibi birçok arkadaşının da başıboş köpeklerden mağdur olduğunu anlatan Çiğdem Dadandı, “Olay hakkında hem üniversite rektörlüğüne hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne şikayette bulundum. Hayvanlar durduk yere saldırıyorlar” diye konuştu.

Çiğdem Dadan saldırı görüntülerini sosyal medyada paylaştı. Çiğdem Dadan saldırı görüntülerini sosyal medyada paylaştı.

"BİZ HAYVAN DÜŞMANI DEĞİLİZ"

Köpeklerin kontrolsüz bir şekilde olduğunu söyleyen Çiğdem Dadandı, “Bizim hayvan dostları kulübümüz var, onlar hayvanları besliyor ve tedavilerini yapıyorlar ama kampüsteki köpek sayısı o kadar fazla ki yetemiyorlar maalesef. Birçoğu kısır değil. Gerçekten bizim bir çözüme ihtiyacımız var, biz hayvan düşmanı değiliz, hayvanları çok seviyoruz ama maalesef bize saldırıyorlar. Lütfen sesimizi duyun” ifadelerini kullandı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...