Kocaeli’nde korkutan yangın

Kocaeli'nde parke üreten bir fabrikanın deposunda çıkan yangın, tüm fabrikayı sardı. İtfaiyenin kontrol altına aldığı yangın, söndürülmeye çalışılıyor.

Anadolu Ajansı 31.03.2010 - 11:14

Kartepe ilçesi Uzuntarla Mahallesi'nde laminant parke ve yer karoları üreten fabrikanın deposunda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında alevler, depodaki kimyasal maddelerin parlamasıyla kısa sürede büyüyerek fabrikanın idari kısmı ile laminant parke üretim bölümüne de yayıldı.

Fabrikada çalışan yaklaşık 250 kişi tahliye edildi. İlk belirlemelere göre yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı İzmit, Kartepe itfaiye ekiplerinin müdahalesi yetersiz kalınca çevre ilçelerden takviye istendi.

Bu arada, bazı belediyelere ait tankerler de itfaiye ekiplerine su takviyesinde bulundu. Yangın çevre ilçelerden gelen çok sayıda itfaiye ekibinin de müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Fabrikanın idari bina kısmı, laminant parke üretim bölümü ile deposu tamamen yandı. Yangın nedeniyle fabrikada büyük maddi hasar meydana geldi.

İtfaiye ekipleri, kontrol altına alınan alevlerin fabrikanın ek üretim tesislerine ulaşmaması için yoğun çaba gösteriyor.

D-100 kara yolu yakınında bulunan fabrikadaki yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesini kolaylaştırmak amacıyla yolunun Sakarya yönünde trafik akışı tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Çok sayıda itfaiye ekibi kontrol altına alınan yangına müdahaleyi su ve köpük sıkarak sürdürüyor.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesiyle ilgili inceleme sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...