Komiseri şehit eden terörist öldürüldü

Siirt'te polis devriyesine saldıran teröristler komiser Osman Demir'i şehit etti. Bölgede başlatılan operasyonun ardından komiseri şehit eden terör örgütü üyesi öldürüldü. Bir polis memuru da yaralandı.

Haberler 16.07.2011 - 11:17

Siirt kent merkezinde Yenimahalle Polis Karakolu yakınında devriye gezen polis otosuna 21.50 sıralarında PKK’lı teröristlerce silahlı saldırı düzenlendi.

Açılan ilk ateşte otomobildeki komiser Osman Demir ağır yaralandı. Araçtaki diğer polislerin karşılık vermesi üzerine teröristlerle kısa süreli çatışma yaşandı. Ağır yaralı olarak Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Komiser Demir kurtarılamadı. Saldırganların yakalanması amacıyla Siirt kent merkezinde operasyon başlatıldı.

Sabaha kadar süren operasyonda, saldırıyı gerçekleştiren ve kimliği belirlenemeyen PKK’lı teröristin Conkbayır Mahallesinde olduğu saptandı. Sabah erken saatlerinde teröristin saklandığı sokağı tutan özel haraket polisleri, ’dur’ ihtarına ateşle karşılık veren PKK’lı ile çatışmaya girdi. Komiseri şehit eden terörist çatışmada öldürüldü.

Özel harekat polisi Özkan Çağlar ise yaralandı. Yaralı polisin tedavisinin Siirt Devlet Hastanesi’nde sürdüğü ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...