Kravattaki şekil Öcalan’a benzetilince...

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Anadolu Lisesi'nde öğrenciler için yaptırılan kravatların üzerindeki şeklin, Öcalan'a benzediği gerekçesiyle okul müdürü ve kravatların basımını gerçekleştiren esnaf hakkında soruşturma başlatıldı.

Anadolu Ajansı 06.10.2009 - 13:26

Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Cizre Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan ''Anadolu Lisesi öğrencilerinin taktığı kravatların üzerindeki şekil terörist Abdullah Öcalan'a benziyor'' ihbarı üzerine, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında alınan kravat örneği, bilirkişi tarafından incelendi.

Bilirkişinin, kravat üzerindeki şeklin terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a benzediği yönünde rapor vermesi üzerine, Anadolu Lisesi Müdürü M.H.O. ile kravatların basımını gerçekleştiren esnaf Ş.D. gözaltına alındı.

Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkarılan M.H.O. ve Ş.D. ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yürütülen soruşturma nedeniyle öğrencilere dağıtılan kravatların okul idaresince toplatıldığı ve yerine üzerinde okulun amblemi bulunan kravatların dağıtıldığı öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...