Kumrular saldırısından yeni görüntü

Ankara Kızılay'da geçen yıl meydana gelen 5 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili dava görülmeye başlandı. NTV, saldırıdan birkaç dakika öncesine ait görüntülere ulaştı.

NTV Haber 19.12.2012 - 13:21

Kumrular saldırısından yeni görüntü

Kumrular Caddesi'nde, 20 Eylül 2011'de bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen 5 kişinin hayatını kaybettiği, 40'tan fazla kişinin de yaralandığı terör eylemi ve Güney Ekspresi'nde bulunan patlayıcıyla ilgili 19 sanığın yargılanmasına başlandı.

Ankara 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından sanıklar, savunmalarını yapıyor.

15 AY SONRA YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI
Öte yandan Kumrular Caddesi'nde 5 kişinin hayatını kaybettiği, 40'tan fazla kişinin de yaralandığı bombalı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. NTV'nin ulaştığı ve saldırıdan birkaç dakika öncesine ait olan görüntüler GSM şirketinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İddianamede, sanıklara, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", "kasten öldürme", ''nitelikli insan öldürmeye teşebbüs'', ''Patlayıcı madde bulundurma'' ve "silahlı terör örgütü üyeliği" gibi bir dizi suçlama yöneltiliyor.

Saldırının 1 numaralı faili Ümit Akgümüş hakkında 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

İLK DURUŞMADA 5 TAHLİYE
Öte yandan olaya ilişkin yargı süreci de başladı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuklu 11 sanıktan 5'i tahliye edildi.

Bomba yüklü aracı park ettiği iddia edilen Ümit Akgümüş, duruşmada hakkındaki iddiaları reddetti.
Savunmasını daha sonra yapacağını belirten sanık, "Ben vicdanen rahatım, hakkımdaki iddiaları tek tek çürüteceğim" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...