NTV

Madonna TT Arena'yı salladı

Türkiye

Madonna, Türk Telekom Arena'da sevenleriyle buluştu. Ünlü şarkıcının 19 yıl aradan sonra İstanbul'da verdiği dev konseri yaklaşık 50 bin kişi izledi.

Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 19 yılın ardından geldiği İstanbul'da, Türk Telekom Arena'da verdiği konserde sevenleriyle buluştu.

İlişkili Haberler


Madonna'nın dünya turnesi kapsamında, Live Nation Global Touring prodüksiyonu ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)-GNL organizasyonu ile gerçekleştirilen konser nedeniyle hazırlıklar öğlen saatlerine kadar sürdü.

Kaldığı Çırağan Oteli'nden konser alanına öğleden sonra helikopterle gelen Madonna, konsere planlandığı gibi 21.30 yerine 22.20'de başladı.

Sahneye, hayranlarının coşkulu alkışları eşliğinde çıkan Madonna, yine şovları ve performansıyla göz doldurdu.Konserin açılışındaki şovda, kiliselerde kullanılanlara benzeyen dev bir tütsü ile çan sesleri dikkati çekti. Pop yıldızı ilk olarak ''Girl Gone Wild'' şarkısını seslendirdi.

Madonna'nın seslendirdiği diğer şarkılar şunlar oldu:

''Revolver, Gang Bang, Papa Don't Preach, Hung Up, I Don't Give A*, Express Yourself, Give Me All Your Luvin', Turn Up The Radio, Open Your Heart, Sağara Jo, Masterpiece, Vogue, The Erotic Candy Shop, Human Nature, Like A Virgin Waltz, I'm Addicted, I'm A Sinner, Like A Prayer, Celebration.''

Sahnede gitar ve vokaldeki performansını sergileyen Madonna'ya Kevin Antunes, Monte Pittman, Ric'key Pageot, Brian Frasier Moore, Kiley Dean, Nicki Richards, Jason Yang ve Sean Spuehler eşlik etti.

Türk Telekom Arena Stadı'nın dışına ''MDNA Dünya Turnesi İstanbul Konseri'' yazılı büyük branda asıldı.

Prodüksiyon ekibiyle birlikte yaklaşık 450 kişiyle İstanbul'a gelen Madonna'nın konserini yaklaşık 50 bin kişi izledi. Özel güvenlik şirketlerinin elemanlarıyla birlikte 1500 güvenlik görevlisi hizmet verdi.

Yabancıların da yoğun ilgi gösterdiği konserde, biletleri iki günde tükenen koltukları dolduranların ağırlıklı olarak kadın hayranlardan oluşması dikkati çekti.

Saat 18.30'da stat kapılarının açılmasının ardından her yaştan Madonna hayranı yavaş yavaş yerlerini almaya başladı.

Stada giriş kuyruklarında seyyar satıcılar üzerinde ''Madonna I Love You'' yazan bandanaları satarken, stadın satış stantlarında Madonna'nın lisanslı ürünleri hayranlarına sunuldu. Şarkıcının resmini taşıyan tişörtler 50 liradan, çantalar 40 liradan, posterler 20 liradan satıldı.

Konserin başlamasına yakın, yoldan aldıkları biletlerin sahte çıkması üzerine stada giremeyen bazı vatandaşlar ile görevliler arasında tartışma yaşandı.

Stada kameraların girmesine izin verilmedi. Foto muhabirler ise sadece bir parçada görüntü aldıktan sonra stat dışına çıkarıldı.