Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak'ın sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, Şanlıurfa'da Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinin tamamında, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Şırnak'ta da İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin sınıra yakın bölgelerinde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.10.2019 - 16:20 | Son Güncelleme : 16.10.2019 - 17:39

Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak'ın sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara

Valiliği'nden yapılan açıklamada, 'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Nusaybin'in tamamında, Artuklu ile Kızıltepe ilçelerinde ise Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulda 17-18 Ekim'de eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, eğitime ara verilen okulların isimlerinin kaymakamlıklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından duyurulduğu aktarıldı.

ŞANLIURFA'NIN SINIR İLÇELERİNDE DE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 17 Ekim Perşembe ve 18 Ekim Cuma günleri eğitime ara verildiği duyuruldu. 

Aynı ilçelerde daha önce de eğitime 5 gün ara verilmişti.

ŞIRNAK'IN ÜÇ İLÇESİNDEKİ 55 OKULDA EĞİTİME ARA

Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin sınıra yakın bölgelerinde bulunan 55 köy ve mezra okulunda eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı'nın başarılı şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, harekat kapsamında İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin Suriye sınırındaki 55 köy ve mezra okulunda 17-18 Ekim tarihlerinde eğitime ara verildiği kaydedildi.

Tatil edilen okulların isimleri, valiliğin internet sitesinde paylaşıldı.

Sayfa Yükleniyor...