Maria Schneider hayatını kaybetti

Marlon Brando ile oynadığı 'Paris'te Son Tango' ile tüm dünyada adını duyuran Maria Schneider 58 yaşında yaşama veda etti.

03.02.2011 - 18:19

Maria Schneider hayatını kaybetti

Ünlü Fransız aktris Maria Schneider 58 yaşında Paris'te hayatını kaybetti. Schneider uzun süredir kanserle mücadele ediyordu.

17 yaşında sinema kariyerine başlayan Schneider, Marlon Brando ile başrolünü oynadığı 'Last Tango in Paris/ Paris'te Son Tango' ile tüm dünyada adını duyurdu. Sevişme sahneleri yüzünden birçok ülkede yasaklanan filmden sonra Schneider önemli yapımlarda rol aldı ama filmin Schneider'in ruhsal sağlığı üzerinde yıkıcı etkileri olduğu da bir gerçek.

"Gerçek olmadığını biliyordum ama yine de gözyaşlarıma engel olamıyordum'' diyordu bir röportajında Schneider filmdeki çıplak sahneleriyle ilgili olarak. Marlon ve Bertolucci tarafından tecavüze uğramış gibi hissettim kendimi dediğinde, yıllar sürecek uyuşturucu bağımlılığını da, son çare olarak gördüğü intiharı da anlıyorsunuz aslında.

Schneider'in kariyerindeki en önemli yapım ise Michelangelo Antonioni'nin 'The Passenger' adlı başyapıtı oldu. Aktris son olarak 2008 yapımı 'Cliente'de rol almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...