Mart Ayı Türkiye ve Dünya Yorumları

15 Nisan’a kadar sürecek olan Marsın Retro hareketi, siyasi hayatta istikrarsızlığa ve tuhaf olaylara sebebiyet verecek.

28.02.2012 - 19:59

Mart Ayı Türkiye ve Dünya Yorumları

Mart ayına hızlı giriyoruz. Venüs 15 Mayıs’taki retro hareketinden hemen önce Boğa burcundaki hareketine başlarken, Merkür retrosunun da çok etkili olduğu bir ay içinde olacağız. Genel olarak Türkiye’de siyasetin çok hızlanacağı, halktan gizlenen, şaibeli davalarla ilgili pek çok haberin geleceği yoğun bir ay yaşayacağız. 6 Mart’ta Venüs Boğa burcuna girdikten sonra bu konular daha da net olarak gündeme gelecek. Bilhassa, şu an yöneten partinin dışsal bir topluluk ile yapmış olduğu rekabet artacak. Mars’ın Başak burcundaki Retro etkisi yönetim dışındaki bazı  güçlerin de yönetim kademesiyle sorunları olduğunu gösteriyor.

Yoğun yağışlar geliyor. Mart ve Nisan ayı çok yoğun yağışlar yaşarken, hava sıcaklıkları çok dengesiz olacak. Ülke siyaseti için neşeli bir bahar değil. 21 Mart döngüsü ile beraber başlayan bu dönem, 23 Eylül’e kadar devam edecek. Karmakarışık bir siyasi dönem, neye karşı olduğunu bile tam bilmeyen halk kalabalıklarının protestoları, ülkenin ana konularıyla ilgilenmektense popülist yaklaşımlarla günü kurtaran bir medya göreceğiz.

Kısacası 21 Mart’tan itibaren 23 Eylül’e kadar çok zor bir döneme giriyoruz. Hazırlıklı olun. 15 Nisan’daki Venüs Retro hareketinin zararlı etkisi yetmiyormuş gibi, Ay tutulması da 20 Mayıs - 4 Haziran’da problemler getirebilir.

Genel olarak Mart ve Nisan aylarında iş ve kariyer konumunda Kova, İkizler, Yay, Yengeç ve Oğlak daha şanslı. Bilhassa İkizler Mart ayında Yengeç ise Nisan ayında iş ve kariyerleriyle ilgili değişim ve yenilenme haberleri alabilirler. Bu burçlara sahip olan arkadaşlarımız olumsuz bir tesir ile karşılaşıyorlarsa bile işlerinden ayrılmak veya terfide bir problem olsa bile Eylül ve Ekim aylarında karşılaştıkları bu problemi rahatlıkla çözebilecekleri fırsatlar yakalayacaklar. Yükselen burçlarınız bu burçlardan biriyse aynı etkiyi yakalayacaksınız. Terazilerin ve Yayların bilhassa daha da temkinli olması gerekir.

PARA 

8 Mart haftasında ve 23 Mart yeni ay döneminde Kova ve Aslan burçları yeni maddi ve ekonomik fırsatlarla karşılaşırken, Nisan ayında bilhassa 6 Nisan ile 21 Nisan günleri civarı Balıklar ve Başaklar da yeni maddi ve ekonomik fırsatlarla karşılaşabilirler. Koçlar ve Terazi burçları 1-14 Mart arasında gelirlerini artırırken,  Terazi ve Akreplerin harcamalarına daha fazla dikkat etmesi gereklidir. Bilhassa Terazi ve Akrepler, 5 Ekim 2012’ye kadar olan dönemde maddi olarak zorlanabilirler. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesi ile geçici bir gelir artışı, Koçlar için gerçekleşirken, Terazi burçları sigorta ve başkalarından gelecek paralar veya kıdem tazminatı, prim veya küçük gelirlerle karşılaşabilirler.

AŞK

Aşk gezegeni Venüs 7 Mart’tan itibaren Boğa burcuna geçerken, Merkür’ün de Koç burcundaki Retro etkisi sebebiyle eski ilişkiler,  yarıda kalmış aşklar, bir türlü bitmeyen sevdalar yeniden canlanabilir. 7 Mart dolunayı, 13 Mart, 17 Mart Jüpiter Venüs kavuşumu hala bir sevdaları olmayan  Boğa, Akrep, Başak ve Oğlak burçlarının karşısına yeni bir ilişki fırsatı getirirken, belki de birlikte olduğunuz kişinin yeni bir jest ve teklifiyle karşılaşabilirsiniz.

Mart ayında, 16 Mart hafta sonu yeni aşkların şekillenebileceği, hatta ilişkilerin yeni bir boyuta geçebileceği, nişan düğün gibi aşama kaydedebilir. Eğer bu dönemde sevgilinizden bir teklif almadıysanız bana güvenin; 23 Marttan sonra daha güzel haberlerle sevgiliniz size geri dönecektir. Nisan ayında Venüs’ün İkizler burcuna girmesi ile başta İkizler olmak üzere Terazi burçları, Koç burçları ve Yay burçları daha yoğun yaşayacaklar. Venüs İkizlerde çok kararlı bir aşka fırsat vermeyebilir. İki kişi arasında kalabilirsiniz.

6 Nisan haftası Koçlar ve Teraziler yeni bir dönem yaşarken ufukta İkizler ve Yay’a büyük bir aşk fırsatı görünüyor. Akrepler hala gerçek aşkınızı bulamadıysanız Mayısın 13’ünde sizi büyük bir aşk bekliyor.

SAĞLIK

Genel olarak Başak burçlarının sağlıklarına daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Balık ve Başak burçları 15 Nisan’a kadar Mars’ın Retro etkisi sebebiyle kendilerini yeterince güçlü hissetmeyebilirler. Satürn’ün etkisi ile Terazi ve Koç burçları daha temkinli olmalılar. Güneş ile Satürün’ün birleşmesi sebebiyle kronik diş ağrıları, kemik problemleri karşılarına çıkabilir. Bu durumdan Koçlarda etkilenecek görünüyor. Nisan ayının sağlık olarak en zorlanan burcu Balık görünüyor. Beslenmesine Balık burçlarının dikkat etmesi gerekmektedir.

Siyasi Hayatta İstikrarsızlık

12 Mart ile 4 Nisan arasında Merkür’ün Balık burcundaki Retro hareketi genel olarak iletişimde, haberleşmede ve sözleşmelerde sorun yaratırken, 15 Nisan’a kadar sürecek olan Marsın Retro hareketi,  siyasi hayatta istikrarsızlığa ve tuhaf olaylara sebebiyet verecek.

Hava şartları ise yoğun ve yağışlı, fırtınalı bir şekilde cereyan ederken, 14 Mart -17 Nisan haftaları kara ve hava taşıtlarında olabilecek kazalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu ay, 12 Mart sonrası başlayacak olan Merkür Retro hareketi sürecince dikkat etmemiz gereken şeyler var. Aşağıda en önemli başlıkları size hatırlatmak istedim.

Merkür Retrosunda Yapabilecekleriniz

1

Bu dönemde gelen bir kariyer teklifini kabul etmediniz ve ya Merkür güçlenene kadar beklettiniz. Merak etmeyin , Merkür güçlendikten hemen sonra ya daha güzel bir kariyer teklifi alacaksınız ve ya mevcut olan teklifi sizin için daha uygun şartlarda kabul edebileceksiniz .

2

Pahalı bir ürünü bu dönemde satın almadınız veya stokta bulamadınız. Merak etmeyin , Merkür güçlenince ya bu ürünü indirimden yararlanarak satın alacaksınız,  veya daha üst bir modele sahip olacaksınız.  Merkür Retrodan çıktıktan sonra bir anda yaşamınızda pek çok karışıklığın düzeldiğini fark edecek ve rahatlayacaksınız .

3

Bu dönemde uzun zaman önce kaybettiğiniz bir eşyanızı bulabilir veya aynısını bir mağazada gördükten sonra satın almak isteyebilirsiniz . Merkür düzelince bu ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz . Anneniz çocukluğunuzda oynadığınız bir oyuncağınızı eski bir sandıkta bulabilir veya eski bir albümü karıştırırken kendinizi bulabilirsiniz.

4

Bu dönemde eski müşterilerinizi ararsanız, onlarla yeniden çalışma fırsatı bulabilirsiniz veya eskiden satışından kar ettiğiniz bir ürünü yeniden satmaya başlayabilir , eski çalıştığınız yerdeki iş arkadaşlarınız sayesinde kariyerinizde yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Eski dostlarınızı bu dönemlerde arayınız inanınki size fazlasıyla  yardım edebilirler .

5

Ofisinizde dosyalarınızı düzenleyin. Elbiselerinizdeki arızaları tamir ettirin evinizde yarım kalan bir tadilatı bitirin. Eski sandıklarınızı boşaltarak, yaşadığınız yerdeki enerjiyi yenileyin . Bu dönemde tamir edilmesi gereken eşyalarınızı tamir ettirin . Tabii elektronik eşyalar hariç. Garajınızı temizleyin. En önemlisi sakin bir zihin ile düşünmeye çalışın. Bol bol kitap okuyun. İnsanlarla boş sohbetlere katılmak yerine kendinizi geliştirici seminer ve toplantılara katılın. İnanınki o zaman bu dönem sizin için çok eğlenceli bile olabilir . Örneğin uzun zamandan beri eşinizle iletişiminizde bir azalma hissediyorsunuz. Bu dönemde ya birlikte bir spor salonuna yada bir tango dersine başlayabilirsiniz,  inanınki çok keyif alacaksınız. Bana güvenin sevgili okuyucum, Merkür zayıf iken geçmişte yarım bıraktığınız bir psikolojik tedaviye geri dönebilir, depresyonunuzu tamamıyla sebepleriyle öğrenip, tedavinizde inanılmaz yol kat edebilirsiniz veya eşinizle bir evlilik danışmanına giderek problemlerinizin sebeplerini araştırırsanız ileride çok büyük faydalar sağlarsınız .

6

Bu dönemde bilhassa çevrenizde sizi etkilemeye çalışan kişilere çok dikkat edin. Ticarette karşınıza çıkabilecek dolandırıcılıklara karşı hazırlıklı olun. Kimseye hatır çeki vermeyin. Hesaplarınızı tanımadığınız veya henüz işe yeni girmiş bir çalışanınızla paylaşmayın. Bilhassa Merkür yavaş iken insanlar borçlarına sadık olmayabilir,  ödemeleri gereken yükümlülükleri size ödemeyebilirler . Bu dönemlere çekler almayın . Çoğu karşılıksız çıkabilir . Kredi başvurusu yapacaksanız, evraklarınızın tam olduğundan emin olun , eksik bir evrak yüzünden kredi alamayabilir yada bu krediyi arzu ettiğiniz zamandan çok daha geç bir zamanda alabilirsiniz .

Merkür Retrosunda Yapmamanız Gerekenler

1

Yeni anlaşma ve sözleşme yaparken çok dikkatli olunuz . Merkür' ün Retro zamanlarında yapılan anlaşmalarda ileride problemler çıkmaktadır.  Merkür randevuları seyahatleri ve mektupları da yönettiği için bu dönemlerde randevularınıza gecikebilir , toplantılar geç başlayabilir , çok önemli evrak ve eşyalarınızı Merkür' ün zayıf olduğu dönemlerde kargoya vermeyiniz ya kaybolacaktır yada ulaşması gereken tarihten daha geç bir tarihte size ulaşacaktır. Eğer bu dönemlerde anlaşma yapmak zorundaysanız, anlaşma maddelerini çok dikkatli bir şekilde okuyunuz. İleride çıkabilecek problemlere karşı anlaşma yaptığınız kişiyle oturup konuşun . Gerekirse bir danışmandan ve bir profesyonelden anlaşma maddelerini gözden geçirmesini rica edin .

2

Bu dönemde çok mecbur kalmadıkça alışveriş yapmayın . Bu dönemde aldığınız bir ürün ya fabrika çıkışı arızalı çıkacaktır yada Merkür güçlendiği zaman fiyatı düşecek ileride sizin bu ürünle olan ilişkinizde keyfinizi kaçıracaktır. Bilhassa elektronik eşyalarda yeni otomobillerde bu dönemde problemler çıkabilir . En iyisi siz Merkür Retro iken arzu ettiğiniz ürünü gidip beğenin ve size vereceğimiz Merkür'ün güçlendiği zamanda beğendiğiniz ürünü satın alın. Ya daha uygun şartlarda alacaksınız yada daha üstün bir özelliğe sahip bir modele sahip olacaksınız.

3

Bu dönemlerde çocukluğunuzda yaşadığınız yerlere gidebilir. Uzun yıllar önce gördüğünüz eski dostlarınızla karşılaşabilirsiniz . Merkür'ün ezoterik Astrolojide zamanı bir şekilde yavaşlattığı eski ile bugün arasında bir çeşit köprü vazifesi gördüğü bilinmektedir . Bu dönemlerde yaşadığınız bugündeki geçmişten gelen sahneleri anlamaya çalışmalısınız. Bu dönemde karşınıza çıkan sosyal işaretlerin size neler ifade ettiğini algılamalısınız. Unutmayın,  yaşam kendi içinde anlamlı pek çok rastlantıyı bu dönemde karşınıza çıkaracaktır. İlk aşkınız veya eski sevgiliniz ile karşılaşabilir. Çocukluğunuzda veya gençliğinizde yaşadığınız pek çok duyguyu bu dönemde kısa bir sürede olsa yaşayabilirsiniz . Bu dönemde yakın zamanda bitmiş ilişkilerde yeniden bir alevlenme ve kişiler arası eski iletişimlerin canlandığı görünmektedir. Bu geçici dönem ortalama 20 gün sürmektedir. Bazen eski bir hatırası olan bir mobilya veya çocukluğunuzda kaybettiğiniz önemli bir eşyanızı annenizin evinde bulabilir,  albümlerde kalan eski dostluklar yeniden canlanmaya başlayabilir.

4

Merkür, seyahatler ile sembolize ettiği için bu dönemde seyahat ederken çok çeşitli aksilikler yaşamanız olasıdır. Eğer kendi aracınızla yola çıkacaksanız, arabanızın bakımlı olduğundan emin olun. Yanınıza yol haritaları alın,  arabanızın muayenesi , sigortası ,ruhsatı gibi tüm evrakların yanınızda olduğundan emin olun. Çünkü Merkür uykuda iken zaman zaman aşırı unutkan olur ve önemli evraklarımızı unutabilirsiniz. Eğer uçak ile seyahat edecekseniz ;  biletlerinizi pasaportunuzu iki kere kontrol edin. Gittiğiniz yerde kalacağınız yerin rezervasyonunun yapıldığından emin olmalısınız.Çünkü Merkür pek çok karışıklığa sebep olabilir. Gittiğiniz yerde rezervasyonunuz iptal edilmiş olabilir veya hiç yapılmamış da olabilir. Bir de seyahatiniz esnasında telefonunuza sahip olun . Merkür zayıf iken bilhassa telefonunuzu laptop gibi değerli eşyalarınızı kaybedebilirsiniz yada kötü niyetli kişiler tarafından bu eşyalarınız çalınabilir. Aslında eğer mecbur değil iseniz, siz hiç seyahate çıkmayın . Sizi duyar gibi oluyorum . Şimdiden öfleyip, sıkılıyorsunuz. Aslında Merkür zayıf iken yapabileceğiniz birkaç olumlu şey de var örneğin yarı da bıraktığınız tüm işlerinizi bitirebilir tedavisi  yarıda kalmış bir dişi tedavi ettirebilirsiniz veya evinizde atılacakları atabilir, köşe bucak ev ve ofisinizde bir temizlik yapabilir, ticarette eski müşterilerinizi arayarak onlardan yeni bir randevu koparabilirsiniz. Bilhassa bu dönemde daha önceden tanıdığınız insanlarla bolca vakit geçirmek sizi inanılmaz mutlu edecektir .

5

Bilgisayarınızı yedekleyin. Bu dönemde çoğunlukla yeni bir virüsün saldırısına uğrayabilir veya eskiden makinenize girmiş bir virüs aktive olarak verilerinizi silebilir. Bu sizin hem önemli bilgilerinizi kaybetmenize hem de maddi zarara uğramanıza sebep olabilir.

6

Pahalı bir ürün almayın. Bir ev anlaşması yapacaksanız veya bir kira kontratı yapacaksınız . Merkür' ün sorun çıkaracağını bilerek Merkür Retro'sundan sonra bu alışverişi yapmanız çok daha doğru olacaktır . Son anda anlaşma bozulabilir veya son anda karşınızdaki kişiler yeni maddeler öne sürerek anlaşmayı bozmayı düşünebilirler. Bu dönemde yapılan anlaşmalar Retro'dan sonra çoğunlukla ya yeniden yapılır ya da yükümlülüğünü kaybeder. Bunu bilerek davranırsanız siz bu dönemlerde zarar görmezsiniz .

7

Bu dönemde duygusal ilişkilerinizde karışıklıklar yaşayabilir. Karşılıklı iletişim sorunları, kararsızlıklar ve uyumsuzluklar yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz ve sevgiliniz sürekli karar değiştirebilir. Sevgiliniz bir gün sizden ayrılmak isterken ertesi günü sizi ne kadar çok sevdiğinden bahsedebilir. İşte bu dengesiz dönemlerde en iyisi siz ilişkiniz hakkında çok fazla konuşmayın ve kesin kararlar almayın. Çünkü bu kararlar çok sağlıklı olmayacak ve gerçekleri göstermeyecektir. Eğer bu dönemde ayrılırsanız ya Merkür gücünü toparlayınca yeniden birlikte olacaksınız yada Merkür'ün bir noktadaki Retro zamanında problemlerinizi yeniden çözmek için karşılıklı konuşacaksınız. Bu gezegen aranızdaki problemleri karşılıklı konuşarak çözmeniz için çok çeşitli yöntemler kullanarak sizi ve sevgilinizi zorlayacaktır.

8

Yaratıcılığını kullanarak çalışıyorsanız,  üzerinde çalıştığınız proje konusunda üstlerinizin veya müşterinizin bu dönemde pek çok talebi sizden olabilir hatta bu talepler size garip ve tuhaf gelebilir. Bu dönemde iş yaparken bilhassa mimarlar, içmimarlar bunun yanında yazı ve medya ile ilgili işler yapan bireylerin birbirlerini yanlış anlama gibi sorunlardan dolayı projeleri iptal olabilir. Bu sinir bozucu olayları yaşamak istemiyorsanız,  görüşmelerinizde ufak not kağıtları kullanarak not alabilir ve karşınızdaki kişinin taleplerini detaylı bir şekilde anlamaya çalışabilirsiniz.

9

Bu dönemde kargoda önemli ve değerli evraklarınızın kaybolabileceğini unutmayınız . Bankaya verdiğiniz kredi ödemesiyle ilgili fax yerine ulaşmayabilir ve sizin boşuna faiz ödemenize sebep olabilir. Bir evrakı önemli bir yere gönderiyorsanız gittiğinden emin olmalısınız. En azından karşı tarafı evrakın gidip gitmediği konusunda arayabilirsiniz. Ofiste çalışırken önemli evraklarınızın yedeklerini mutlaka alın. Önemli  dosyaların fotokopilerini çekmeyi unutmayın .

10

Bu dönemde tüm projelerinizin ve planlarınızın iptal olabileceğini bilmeli önemli bir işle uğraşıyorsanız , alternatif acil durum planları yapmanızda her zaman fayda vardır .

Astroloji Uzmanı Oğuzhan Ceyhan
http://www.astrologyanalyst.com/

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...