Mart ayı Wovenhand ile başlıyor

Amerikalı 'low folk' grubu Wovenhand, güçlü folk ve americana melodileri ile dolu şarkılarını 1 Mart Cuma akşamı saat 21.30'da Salon'da seslendirecek.

Haberler 27.02.2013 - 13:23

Mart ayı Wovenhand ile başlıyor

Salon, sahnesinde farklı etkinliklere yer verdiği Mart ayına, kendine özgü tarzıyla beğeni toplayan Wovenhand konseriyle başlayacak.

“16 Horsepower” grubunun vokalisti David Eugene Edwards tarafından 2001'de kurulan Wovenhand’in, grupla aynı adı taşıyan ilk albümü 2002 yılında yayımlandı. Grubun, ilk albümündeki şarkılarını bir dans performansı için yeniden yorumladığı ve canlı kaydedilen Blush Music ise 2003’te çıktı. 2004 yılında, Sounds Familyre etiketiyle Consider the Birds adlı ikinci stüdyo albümünü yayımlayan Wovenhand, 2006 yılında Mosaic’i piyasaya çıkardı.

2008 yılında yayımlanan Ten Stones albümü, şarkıların yazımı ve düzenlenmesi anlamında grubun gerçek anlamda ortak ürünü olan bir çalışmaydı. Wovenhand’in beşinci stüdyo albümü, The Threshingfloor 2010 yılında müzikseverlerle buluştu. Grup, kısa bir süre sonra alternatif metal topluluğu Tool'un turnesinde ön grup olarak yer aldı. Wovenhand'in Eylül 2012'de yayımlanan altıncı albümü The Laughing Stalk’un yapımcılığını, Edwards’ın daha önce de işbirliği yaptığı Alexander Hacke üstlendi.

Şu anki kadrosu David Eugene Edwards (vokal, gitar), Chuck French (gitar), Gregory Garcia Jr. (bas gitar) ve Ordy Garrison (davul)’dan oluşan Wovenhand, 2012 yılı içerisinde Live at Roepaen isimli bir de canlı konser kaydı içeren CD ve DVD yayınladı.

Wovenhand konserinin biletleri 40 TL (ayakta) ve 25 TL (öğrenci) olarak satışta.

Sayfa Yükleniyor...