Meral Akşener'den Ümit Özdağ açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç kararının mahkeme tarafından iptaline ilişkin "Yargı çok hızlı çalıştı. Bu çok manidar" dedi.

NTV Haber - DHA 14.01.2021 - 16:12 | Son Güncelleme : 14.01.2021 - 16:19

Meral Akşener'den Ümit Özdağ açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Kartal'da esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BU ÇOK MANİDAR"

Akşener, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihraç kararının mahkeme tarafından iptaline ilişkin şöyle konuştu:

''Anlaşılıyor ki, partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı. Bu çok manidar. Bütün yargı ile işi olan insanlara bu konuda inşallah örnek olur, bu hızlı karar verme işlemi. Diğer taraftan hatırlarsınız, sayın Bahçeli’nin bir hızlı yargılama, çok uzun süre tutuklulukların doğru olmadığına dair bir beyanatı olmuştu. Demek ki yargı, Sayın Bahçeli’nin bu ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş. Ben de kendisine katıldığımı söylemiştim o zaman.

''DEMEK Kİ YARGI HIZLI ÇALIŞABİLİYORMUŞ''

Ama bu arada partimizde, çok uzun süre dava açılmış, ifadesi alınmamış insanlar var. Ben başta olmak üzere. 5 yıldır benim bir davam var sürüyor, darısı onun başına. İl başkanımızın da kendi kendine bir müracaatı var. Orada da demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş. O soruşturmanın da çok hızlı olabileceğine dair bir örnek bu. Çok ilginç geldi bize. İnşallah bütün yargılamalarda aynı şey olur.''

Akşener, sürecin tekrar mı başlayacağı sorusuna ise ''Onu bilemem" diye yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...