Meteoroloji'den kuvvetli fırtına uyarısı

Meteoroloji, Batı ve Orta Akdeniz bölgesi için kuvvetli fırtına uyarısı yaptı. Bursa'da kuvvetli lodos etkili olurken, İzmir için de çok kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

DHA 03.01.2016 - 15:31 | Son Güncelleme : 04.01.2016 - 05:39

Meteoroloji'den kuvvetli fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Batı ve Orta Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, Orta Akdeniz'de zamanla kuzeydoğudan esecek olan rüzgarın sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75km/s), yer yer 9 (75-90km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın pazartesi günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir"

BURSA'DA KUVVETLİ LODOS 

BU arada Bursa'da etkili olan kuvvetli lodos nedeniyle bir çok ev ve iş yerinin çatısı uçtu.

Gece saatlerinde etkisini artıran ve saatteki hızı zaman zaman 90 kilometreye kadar ulaşan kuvvetli lodos yüzünden vatandaşlar sokakta yürümekte bile zorlandı.

Lodos nedeniyle bir çok ev ve iş yerinin çatısının uçtuğu, bazı ağaçların da kuvvetli rüzgar nedeniyle yerinden söküldüğü ya da dallarının kırıldığı görüldü.

İZMİR İÇİN ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Öte yandan, İzmir merkezinde çok kuvvetli, güneybatı ilçelerinde ise şiddetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, İzmir'de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışın, kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esen rüzgarla etkisini artıracağı belirtildi.

Gece boyunca İzmir merkezde çok kuvvetli, Seferihisar, Urla ve Menderes'te ise şiddetli yağış beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...