MHP'li Oktay Vural'dan İstanbul'daki saldırıya ilişkin açıklama

MHP'li Oktay Vural, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin açıklamasında "Sınırlarımız terör örgütlerinin rahatlıkla girip çıktığı ülke haline geldi" ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı 12.01.2016 - 16:19 | Son Güncelleme : 12.01.2016 - 16:21

MHP'li Oktay Vural'dan İstanbul'daki saldırıya ilişkin açıklama

MHP'den İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin bir açıklama geldi.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Sınırlarımız terör örgütlerinin rahatlıkla girip çıktığı ülke haline geldi" dedi.

Saldırının, terörün korkunç yüzünü gösterdiğini belirten Vural, "Türkiye, hiç kimsenin güvende olmadığı ülke konumuna düşürülmek istenmektedir. Türkiye'nin, yabancı istihbarat örgütlerinin operasyon alanı haline getirilmiş olması da muhtemeldir. Türkiye, bu riskleri azaltabilecek dış politika uygulayamamıştır" diye konuştu.

Türkiye'nin terörü ortadan kaldırabilecek güce sahip olduğuna işaret eden Vural, "Türkiye teröre teslim olmayacaktır, terör örgütlerinin saldırılarına gerekli cevabı verebilecek ve terörü ininde boğacak güçtedir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Terör hiçbirimizi teslim alamayacak, terör, terörle varmak istediği hedeflere ulaşamayacaktır. Sultanahmet'te meydana gelen patlama ile Güneydoğu ve Doğu’da yaşanan terör saldırıları, hukuk devletine ve demokrasiye ne kadar sahip çıkmamız gerektiğini, teröre verilecek tavizin aslında tetikçilik görevi olacağını göstermiştir" ifadelerini  kullandı.

YABANCI BASINA ELEŞTİRİ

Vural, Paris'teki terör saldırısı sonrasında kanlı görüntüleri yayınlamayan yabancı basının, Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından aynı duyarlılığı göstermediğini söyledi.

Bin 28 akademisyen tarafından imzalanan bildiriye değinen Vural, şunları söyledi:

"Terörü hep birlikte dışlamalıyız, reddetmeliyiz. Türkiye, terörle böylesine mücadele ederken, terörün Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan insanların hayat alanlarını ortadan kaldırdığı bir dönemde, kendilerini aydın diye adlandıran bin 128 akademisyen müsveddesi, PKK'nın taleplerini Türkçe ve Kürtçe okunan bildiriyle ilan etmişlerdir. Bu bildiri aydın ihanetidir, yazıklar olsun size, utanç vesikasıdır, böyle bir şey olamaz, kabul edilemez. Şu paçavrayı imzalayanlar, siz aydın değil karanlık güçlerin temsilcisisiniz. Bu aydın görünümlü sefiller devletimizi, milletimizi arkadan hançerlemektedir.” 

"YÖK'ÜN NE YAPACAĞINI MERAK EDİYORUZ"

Bu bildiriyi yazanlar hakkında savcılık ve YÖK'ün ne yapacağını merak ettiklerini dile getiren Vural, "Herkesi, terörü meşru gösteren, terörle mücadeleyi hukuk dışı gösteren yaklaşımlara karşı, demokrasiyi, hukuk devletini korumaya, kollamaya davet ediyorum. Türkiye terörü yenecektir, döktükleri kanda boğulacaklardır, nefessiz kalacaklardır" dedi.

Üniversitelerin PKK'dan temizlenmesi gerektiğini belirten Oktay Vural, "Bu ortamı hazırlayanlar, Hükümet, YÖK neredesiniz Kalemiyle milletine kurşun sıkan akademisyen değil, terör tetikçisidir. Bu, kan diliyle yazılmış bir bildiridir, kan kokuyor buradan kan" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...