MHP'nin işaret ettiği gizemli 'finansör' kim

Seçimlere bir aydan kısa bir süre kala MHP'yi karıştıran kaset skandallarının ardındaki isim olduğu öne sürülen Faruk Bayındır ilginç bir isim...

Haberler 18.05.2011 - 13:37

MHP'nin avukatı Hamit Kocabey, partiyi sarsan kasetlerin yayınlandığı internet sitesini Faruk Bayındır'ın finanse ettiğini gösteren kredi kartı kayıtları bugün kamuoyuna açıkladı.

Faruk Bayındır'ın MHP'ye şantaj yapan internet sitesini finanse ettiğini daha önce Devlet Bahçeli de açıklamıştı.

Peki şantaj kasetleri ile ismi gündeme gelen İbrahim Faruk Bayındır kimdir?

İstanbul Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği yapan İbrahim Faruk Bayındır, genel seçimler öncesi istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.

Temayül yoklamasında 1663 delegeden sadece 25’inin oyunu alarak 221. sırada yer alan Bayındır listeye giremedi. Birçok uçuş okuluyla ortaklık kuran ve daha sonra hepsinden ayrılan Bayındır, Florya merkezli faaliyet gösteren TARKİM isimli uçuş okulunun sahibi.

Bazı yakınları Bayındır'ı AK Parti hükümetine yakın olarak tanımlıyor, bazıları ise derin bağlantıları olduğunu iddia ediyor.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile de sıkı dostuklukları bulunan Bayındır'ın başkanla birlikte birkaç kez Umre’ye gittiği de belirtiliyor.

Faruk Bayındır'ın adı, üç yıl önce önce Tarkim Havacılık, Orhan Air ve Borajet şirketleri yoluyla, havacılık sektörüne yaptığı iddialı girişle gündeme geldi. Bayındır, Uzanlar'a ait hangarı TMSF'den satın alırken, Fon'un DHMİ'ye olan tüm borçlarını üstlendi.

Sayfa Yükleniyor...