Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin'e yürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor" dedi. Konuşmasında CHP'yi de eleştiren Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu'na sorarsan Lozan'da kazandığımızı söyler, adaların faturasını AK Parti'ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin'e yürüyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı , partisinin Gençlik Kolları İl Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor" dedi.

"İHTİYAÇ OLDUĞU ANDA AFRİN'E BERABER GİDECEĞİZ''

AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları üyelerinin 'Reis bizi Afrin'e götür' tezahüratları üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, 'Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?' 'Şimdilik henüz yok' dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz" ifadelerini kullandı.

"MEHMEDİM, MEHMETÇİK'İM AFRİN'E YÜRÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbimiz, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz' buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçik'im Afrin'e yürüyor Allah'ın izniyle" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE, ÖZ KARDEŞLERİNİN FERYATLARINA NASIL KULAKLARINI TIKAYABİLİR"

Erdoğan, "Afrika'nın en ücra köşelerinde insanların yaralarını sarmanın, dertlerine derman olmanın çabası içindeki bir , öz kardeşlerinin feryatlarına nasıl kulaklarını tıkayabilir. Terör örgütleri dünyanın başka yerinde eylem yapınca her türlü müdahaleyi, her türlü kınamayı, her türlü tepkiyi hak ediyor da iş Suriye'ye gelince mi dokunulmazlık kazanıyorlar?" diye konuştu.

"SINIRSIZ BİR COĞRAFYANIN UMUDU OLAN TÜRKİYE'YİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biz koskoca bir coğrafyanın, adeta sınırsız bir coğrafyanın umudu olan Türkiye'yiz. Çünkü biz arkasında yüz milyonlarca kardeşinin duası olan Türk milletiyiz. Varsa bu onurlu duruşun bir bedeli, onu ödemeye de hazırız. Nitekim tarih boyunca olduğu gibi dün çukur eylemlerinde, 15 Temmuz'da, Fırat Kalkanı'nda, bugün Zeytin Dalı Operasyonu'nda, yarın da neresi gerekiyorsa orada bu bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin'e yürüyor - 1

"KENDİ AHLAKIMIZDAN VAZ MI GEÇECEĞİZ?"

"İnsanlık vicdanı, Suriye'de katledilen çoğu çocuk ve kadın 1 milyon insanın karşısında nasır tuttu. Biz kendi ahlakımızdan vaz mı geçeceğiz?" diyen Erdoğan, "Asla böyle yanlış bir yola düşmedik, düşmeyeceğiz. Amerikalı, Avrupalı, Çinli için, diğer ülkeler için Suriye, Irak, Kuzey Afrika coğrafyaları ve buralarda izledikleri politikalar, günlük çıkarları bakımından elverişli gördükleri taktik bir araç olabilir ama bizim için bu coğrafyanın Karadeniz'den, Ege'den, Akdeniz'den, İç Anadolu'dan, diğer bölgelerimizden bir farkı yoktur" ifadesini kullandı.

''ÖSO VE ASKERİMİZ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 20 ŞEHİDİMİZ VAR''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesinde de halka hitap etti.

Erdoğan, ''Sizden aldığı dualarla benim Mehmetim de Afrin'de aynen yoluna devam ediyor. Bugün itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. Bu rakam sabah rakamıdır ondan sonra kaça yükseldi onu henüz almış değilim. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve askerimiz olmak üzere toplamda 20 şehidimiz var. Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey teröristler, siz bizim sınırlarımızı mı taciz ediyorsunuz? Ey imansızlar, siz bizim camilerimizi mi bombalıyorsunuz? Namaz kılarken şehit olanların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Masum, mağdur, mazlum kardeşlerimizin şehadetinin bedelini ağır ödeyeceksiniz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin'e yürüyor - 2

"SİZİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINIZI DAHA MEYDANA ÇIKARACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Şu anda ana muhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var. Peki siz kimle berabersiniz? Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı? Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.''

"ADALARI SİZ VERDİNİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi Kılıçdaroğlu'na sorarsan Lozan'da kazandığımızı söyler ondan sonra da adaların faturasını AK Parti'ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan da dahil olmak üzere bunların önüne de milletime de bunları o belgelerle anlatacağız. Görecekler kim, nerede neyi vermiş" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...