MTV ödülü Manga'nın

Berlin'de yapılan MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde Türk rock müzik grubu Manga Avrupa'nın en iyi sanatçısı seçildi.

06.11.2009 - 00:37

MTV ödülü Manga'nın

Türk rock grubu Manga, MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde 'Avrupa'nın en iyi sanatçısı' seçildi.


Almanya'nın başkenti Berlin'deki O2 World Arena'da düzenlenen törende Manga Grubu, ödülünü ünlü müzik grubu Backstreet Boys üyelerinin elinden aldı.

Manga grubunun solisti Ferman, yaptığı konuşmada, ''Burada çok Türk yaşadığı için kendimizi Berlin ile kardeş görüyoruz.

Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde söylediği gibi bu ödülü güzel ve yalnız ülkemiz adına alıyoruz'' dedi.

MTV Türkiye'nin canlı yayınladığı törende, ödülünü alan Manga yarışmada Finlandiya'dan Deep Insight, Rusya'dan Dima Bilan, Polonya'dan Doda ve İtalya'dan Lost ile yarıştı.

Manga grubu, ilk aşamada 22 ülkeden belirlenen adaylar arasında yerini amış, daha sonraysa ödül töreninde yarışacak 5 aday arasına da girmeyi başarmıştı.

BEYONCE ÖDÜL ALDI
Törende, 'Single Lady' videosuyla 'En İyi Video' ve 'Halo' şarkısıyla 'En iyi şarkı' kategorilerinde ödül alan Beyonce, aynı zamanda 'En İyi Kadın sanatçı Ödülü'nün de sahibi oldu.

'En iyi erkek sanatçı ödülü' Eminem, 'En İyi Müzik Grubu Ödülü'nü 'Tokio Hotel', 'En İyi Rock Grubu Ödülü'nü Green Day kazanırken, 'En iyi çıkış yapan sanatçı Ödülü'nü Lady Gaga, 'En iyi canlı performans gösteren grup ödülü'nü İrlandalı grup U2 ve 'En iyi sahne performansı' kategorisinde de Linkin Park ödül aldı.

İrlandalı rock grubu U2, törenden önce Berlin Duvarı'nın yıkılışının 20. yıldönümü nedeniyle tarihi Brandenburg Kapısı önünde bir konser verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...