Muş'ta bir ailenin verdiği iftar yemeğinde 13 kişiye virüs bulaştı

Muş'ta bir ailenin verdiği iftar yemeğinde 13 kişiye yeni tip corona virüs (Covid-19) bulaştığı bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.05.2020 - 17:45 | Son Güncelleme : 18.05.2020 - 17:46

Muş'ta bir ailenin verdiği iftar yemeğinde 13 kişiye virüs bulaştı

Valisi İlker Gündüzöz, yaptığı yazılı açıklamada, kentte bir ailenin verdiği 20 kişilik iftar yemeğinde 13 kişiye Covid-19 bulaştığının tespit edildiğini, bu vatandaşların tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

''SALGIN HALA SÜRMEKTEDİR''

Salgının hala sürdüğünü hatırlatan Gündüzöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Muş Valisi İlker Gündüzöz Muş Valisi İlker Gündüzöz

"Bu zorlu zamanda gerek normalleşme süreci, gerek Ramazan Bayramı, gerekse ısınan havalar bu hastalıkla mücadele kapsamında önümüzde dikkatli olmamızı gerektiren zorlu süreçler olarak durmaktadır. Bu bağlamda tüm vatandaşlarımızın dışarıya gerekmedikçe çıkmaması, çıktığı zaman maske takması, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi, gerek ramazan ayında gerekse Ramazan Bayramı'nda hiçbir şekilde misafir ağırlamaması ve misafirliğe gitmemesi önem arz etmektedir. Bu hastalığa karşı mücadelede tek bir kişinin dikkatli olması yeterli olmayacaktır."

''HERKESİN KURALLARA UYMASINI RİCA EDİYORUZ"

Herkesin bu kurallara uymasının virüsün toplumdan süzülmesi için önemli olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz, "Unutmayalım ki dikkatsiz davranan tek bir kişi bu hastalığı onlarca kişiye bulaştırarak bu sürecin uzamasına sebep olacaktır. Herkesin bu kurallara hem ailesi hem sevdikleri için uymasını önemle rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

VİDEO: CORONA VİRÜS TAZİYE ÇADIRINDAN 7 İLÇEYE YAYILDI

Sayfa Yükleniyor...