Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti (2019 yerel seçimlerinde Şişli'den aday oluyor)

CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, Şişli'den belediye başkan adayı olacağını duyurdu. Sarıgül, açıklamasında ''Yıllardır çalışmaktan, koşmaktan, mücadele etmekten yorulmayan ben, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum'' ifadesini kullandı.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 23.01.2019 - 12:17 | Son Güncelleme : 23.01.2019 - 14:11

Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti (2019 yerel seçimlerinde Şişli'den aday oluyor)

Son dakika haberi! 

Eski Şişli Belediye Başkanı , CHP'den istifa etti.

Mustafa Sarıgül, "mustafasarigul.com" internet sitesinden yaptığı duyuruda, yerel seçimlerin 31 Mart'ta yapılacağını hatırlatarak, 4 yıldır hazırlandığı seçimlere iki ay kalmasına rağmen CHP'nin hala bazı adaylarını açıklamadığını savundu.

''CHP'DEN VEFA GÖRMEDİM''

Adının Şişli yerine başka ilçelerle anılmasının kendisini yorduğunu ve kırdığını aktaran Sarıgül, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Bütün yaptıklarıma rağmen, CHP'den vefa görmedim. CHP'ye, partili yurttaşlarıma değil, parti yönetimine kırgınım, tepkiliyim. Kararsızlıklarına, açık olmamalarına, hala adayları netleştirmemelerine ve bana karşı vefasız davranmalarına tepkiliyim.

''BEKLEMEKTEN VE BEKLETİLMEKTEN YORULDUM''

Yıllardır gece gündüz çalışmaktan yorulmayan ben, dört yıldır gece gündüz Şişli’de yerel seçimlere hazırlanan ben, seçimlere sadece ve sadece iki ay kalmasına rağmen yaşadığımız belirsizlikten, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum.''

''YILLARIMI VERDİĞİM CHP'DEN ÜZÜLEREK İSTİFA EDİYORUM''

Bugün bir karar aldığını belirten Sarıgül, şunları kaydetti:

''Bugün Şişli'ye hizmet vermek için yeniden adayım; karşımda muhatap bulamıyorum. Geçmişi başka partilere dayanan adaylar büyükşehir adayı yapılırken, CHP’nin öz evladına, -doğrudan diyemiyorlar- dolaylı yoldan başka ilçelere işaret ediyorlar. Bu en azından siyasi nezakete uymaz. Bu en azından Şişlililere saygısızlıktır. Buna tepkisiz kalamazdım. Küçük kurnazlıklara teslim olamazdım. Bugün bir karar aldım. CHP'nin daha çok yıpranmaması için veya kendi içlerinde ya da benimle ne hesapları olduğunu bilmediğim CHP yönetimini ve Sayın Kılıçdaroğlu'nu rahatlatmak adına yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım CHP'den üzülerek istifa ediyorum."

ŞİŞLİ'DEN ADAY OLACAK

Mustafa Sarıgül, siyaseti bırakmadığını, Şişli'de belediye başkanlığına aday olacağını bildirdi.

EKREM İMAMOĞLU 5 HEDEFİNİ AÇIKLADI

Sayfa Yükleniyor...