Müzeler Turizm Haftası'nda geceleyecek

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri ''Turizm Haftası''nın başlayacağı 15 Nisan tarihinden itibaren turizm sezonu boyunca saat 19.00'a, ihtiyaç duyulması halinde ise ilgili valiliklerin izniyle saat 23.00'e kadar açık tutulacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.04.2010 - 17:08

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bakanlık, her yıl kutlanan ''Turizm Haftası'' etkinlikleri kapsamında, yerli ve yabancı ziyaretçilerin kültürel değerlere yönelik ilgisinin geliştirilmesi, bilgisinin artırılması amacıyla müze ve ören yerlerini turizm sezonu boyunca geç kapatacak.

Bu kapsamda, Bakanlığa bağlı müze ve ören yerleri bölgesel koşullar da dikkate alınarak turizm sezonu boyunca saat 19.00'a, ziyaretçi potansiyeli yüksek bulunan müze ve ören yerleri ise gerek görülmesi halinde ilgili valiliklerin izniyle saat 23.00'e kadar ziyaret edilebilecek.

Uygulama, her türlü güvenlik önleminin alınması şartıyla ''Turizm Haftası''nın başlayacağı 15 Nisan'dan itibaren turizm sezonu boyunca geçerli olacak.

Sayfa Yükleniyor...