Amerika’nın en genç ve en iddialı yazarlarından Joshua Ferris, 2010 yılının en sarsıcı kitaplarından biriyle, 'Bilinmeyen' ile okurunun karşısında.

'Bilinmeyen', günümüz insanının çıkmazlarına farklı bir bakış sunan, akıllara kazınacak bir roman. Bir yanda görünürde normal hayatlar; öte yanda normalin perdesi altında büyüyen tuhaf, tanımsız hadiseler. Sevgiye rağmen yabancılaşmak, monotonluğa rağmen yaşamak ve her şeye rağmen ayakta kalmak… Hayatın attığı saltolar karşısında sıradanlığın tesellisi. Beden ve zihnin oynadığı oyunlara, insanın bildikleriyle asla bilemeyeceğini sandıklarına, yaşamda yürüdüğümüz yolların bizleri götürebileceği meçhul noktalara dair kolay kolay akıllardan silinmeyecek, felsefi açılımları geniş, yer yer ürkütücü bir roman: Bilinmeyen.

Bilinmeyen, tanısı konulamayan, dolayısıyla adlandırılamayan bir rahatsızlığın pençesinde yaşamına devam etmeye çabalayan bir avukatın, huzurlu uykuları bozacak denli sarsıcı öyküsü. Kontrol ettiğini sandığı hayatı alaşağı olan Tim’in bilinmeyeni çözme çabası tüm dehşeti ve dokunaklılığıyla fazlasıyla tanıdık ve ürkütücü.

Yeni çağın tüm korkularını yansıtan Bilinmeyen, aklıyla dünyaya hükmedebildiğini sananlar için bir uyanış kitabı.

1974 doğumlu Joshua Ferris, büyük ilgi gören ilk romanı 'Ve İşimiz Bitti’nin alaycı ve eğlenceli atmosferi Bilinmeyen’de yerini karanlık ve sarsıntılı bir tabloya bırakıyor.

TAKİBE ALINMASI GEREKEN BİR YAZAR
Joshua Ferris; New Yorker dergisinin her 10 yılda bir hazırladığı ve takibe alınması gereken genç kalemleri belirlediği prestijli “40 yaşın altındaki 20 yazar” listesindekilerden biri.

amazon.com’un yılın en iyi kurgu romanları listesine giren 'Bilinmeyen', The Economist, Financial Times, slate.com, salon.com ve yine The New Yorker gibi yayın organlarının Yılın En İyi Kitapları seçkilerinde de boy gösterdi.