Numan Kurtulmuş’tan 'Diriliş Ertuğrul' yorumu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Diriliş gibi nice dizileri yapacağız, yaptıracağız. Türkiye'de bu aziz milletin, tarihiyle, kültürüyle buluşmasının önünü açacağız ve bu yolda ilerleyeceğiz” dedi.

İHA 16.11.2016 - 06:38 | Son Güncelleme : 17.11.2016 - 10:34

Numan Kurtulmuş’tan 'Diriliş Ertuğrul' yorumu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TRT World Tanıtım Gecesi’ne katıldı.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda konuşma yapan Kurtulmuş, Altın Kelebek ödül töreninde yaşananlarla ilgili konuştu.

"Diriliş Ertuğrul, iki akşam evvel maalesef hiç hak etmediği bir muamele ile karşı karşıya kaldı. Bir ödül töreninde karşılaştığı o son derece yanlış tavrı kınadığımızı ifade etmek isterim” diyen Kurtulmuş, şunları söyledi:

“TRT’nin son zamanlarda ortaya koyduğu tarihi dizilerin, halkımızın büyük bir kesimi tarafından ilgiyle izlendiği de malumdur. Bu çerçevede Diriliş Ertuğrul dizisinin, Türkiye için bir marka olduğunu, TRT’nin göz bebeği bir dizi olduğunu ifade etmek isterim.

Diriliş Ertuğrul dizisine TRT’nin kapılarını açanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Diriliş Ertuğrul, birilerinin vereceği bir ödüle muhtaç değildir. Diriliş dizisinin ödülünü milletimiz veriyor ve yayınlandığı her akşam birinci oluyor, özeti de ikinci oluyor. Diriliş’e emeği geçenlere, Diriliş’e TRT’nin kapısını açanlara teşekkür ediyoruz, emeğiniz var olsun. Diriliş gibi nice dizileri yapacağız, yaptıracağız. Türkiye'de bu aziz milletin, tarihiyle, kültürüyle buluşmasının önünü açacağız ve bu yolda ilerleyeceğiz.”

Sayfa Yükleniyor...