Ölülerin dünyasında 6 hafta

17 yaşındaki Paul, ölüler dünyasındaki ruhları görebiliyor. Artık arkadaşlarını ve ailesini, dünyadan bir türlü ayrılamamış, ete kemiğe bürünmek üzere olan intikamcı bir ruhtan korumak zorunda.

25.05.2012 - 17:37

Ölülerin dünyasında 6 hafta

İngiliz usulü fantastik bir korku denemesi olan BBC yapımı ‘The Fades’, altı hafta süreyle bu türe dair kafanızdaki tüm kalıpları altüst edecek. Komediyle korkuyu bir arada barındıran ve izlerken sık sık popüler kültür eserlerine göndermeler yapan dizinin başkarakteri 17 yaşındaki bir lise öğrencisi olan Paul.

Paul, annesi ve ikiz kız kardeşi Anna’yla beraber küçük bir şehirde sıradan bir hayat sürerken sık sık kötü rüyalar görmeye başlıyor ve her seferinde altını ıslatmış bir şekilde uyanıyor. Bu rüyalarını sadece en yakın arkadaşı Mac’le paylaşan Paul, uyanıkken gördüğü bazı varlıkların da aslında bu dünyadan ayrılamayan ölülerin ruhları olduğunu anlıyor.

Paul kısa bir süre sonra tıpkı kendisi gibi bu varlıkları görebilen ve kendilerine “Angelic” adını vermiş olan başka insanların da olduğunu keşfediyor. Sahip oldukları doğaüstü güçlerle öldükten sonra dünyadan bir türlü ayrılamayan ruhlara yardımcı olmaya çalışan Angelic’ler gitgide yaklaşan bir tehlikenin de farkındalar; dünya üzerinde kalmaktan dolayı oldukça sinirli olan bu huzursuz ruhların bazıları geri dönebilmenin yolunu keşfetmek üzere…

Yeni dizi ‘The Fades’ ilk bölüm gösterimi 27 Mayıs Pazar, 21’de!

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...