Onur Özbizerdik'e 7 yıl 6 ay hapis

Dündar Kılıç'ın torunu ve Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, sevgilisi olduğu belirtilen kadını dövdüğü iddiasıyla yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın eylemi işlediği ayakkabıyı silah olarak değerlendirdi.

Anadolu Ajansı 02.03.2017 - 13:25 | Son Güncelleme : 02.03.2017 - 13:34

özbizerdik.jpg
Arşiv

Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, sevgilisi olduğu belirtilen Melis Çakır'ı dövdüğü iddiasıyla yargılandığı davada, "kasten yaralama'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçlarından 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 71. Asliye Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, sanıklar Adil Cesur ile müştekiler Melis Çakır ve annesi Zehra Oya Kokucu katıldı. Sanık Onur Özbizerdik ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanık Adil Cesur, ''Ben tamamen suçsuzum tanıktım sanık oldum. Mağdura birkaç defa para götürdüm'' dedi.

Müşteki Melis Çakır ise sanıktan şikayetçi olduğunu tekrarlayarak, cezalandırılmasını talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Onur Özbizerdik'in, müşteki Zehra Oya Kokucu'ya karşı hakaret ve tehdit suçlarını işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatine karar verdi.

Sanıklar Onur Bizerdik ve Adil Cesur'u "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçundan ayrı ayrı 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanık Özbizerdik'e ''kasten yaralama'' suçundan da 2 yıl hapis cezası verdi.

AYAKKABI ''SİLAH'' SAYILDI

Mahkeme sanık Özbizerdik'in eylemi silahtan sayılan ayakkabı ile işlediği ve yine eylem nedeniyle kemik kırılması meydana geldiğini dikkate alarak, sanığa verilen cezayı 3 yıl 4 aya yükseltti. Böylece sanık Özbizerdik toplamda 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış oldu.

Mahkeme ayrıca sanık Özbizerdik hakkında yurt dışına çıkış yasağı konmasına da karar verdi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Özbizerdik'in, mağdur Melis Çakır'a karşı, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, ağırlaşmış yaralama, tehdit ve hakaret", annesi Zehra Oya Kokucu'ya karşı ise yine "tehdit ve hakaret" suçlarından toplam 6 yıl 9 aydan 27 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

İddianamede, olayın meydana geldiği aracı kullanan sanık Adil Cesur'un ise "suça iştirak" nedeniyle 3 yıldan 11 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Müşteki Çakır, 26 Nisan 2016 tarihli duruşmada, "Özbizerdik'ten şikayetçi olmadığı ve olayın yaşandığı gün kendi iradesiyle sanığın yanına gittiği" beyanında bulunmuştu. Müşteki 24 Ocak'taki duruşmada ise ''Sanık sürekli tehdit ediyor ve hakarette bulunuyor. Ben bunlara layık bir insan değilim, namuslu ve şerefli bir insanım, şikayetçiyim" ifadesini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...