Orhan Kemal 100 yaşında Çukurova'da

4-19 Ocak arası düzenlenecek Çukurova 7. Kitap Fuarı'nda doğumunun 100. yılında Orhan Kemal, çeşitli etkinliklerle ele anılacak.

Haberler 13.01.2014 - 14:10

Orhan Kemal 100 yaşında Çukurova'da

TÜYAP ve Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen Çukurova 7. Kitap Fuarı, 14-19 Ocak'ta TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Fuar kapsamında, Türk edebiyatının en üretken yazarlarından biri olarak kabul edilen Orhan Kemal'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla bir dizi söyleşi, panel ve sergi ile ''Orhan Kemal 100 Yaşında Sempozyumu'' düzenlenecek.

Bu yıl 235 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek kitap fuarında söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleri yapılacağını imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla biraraya gelecek.

Açılışı yarın Doğan Hızlan ve Işık Öğütçü tarafından yapılacak fuarda açılış konuşmalarının ardından senaristliğini ve yönetmenliğini Nebil Özgentürk'ün üstlendiği ve kendisinin de konuşmacı olarak katılacağı 'Sanatımızın hatıra defteri belgeseli/Orhan Kemal bölümü gösterimi' gerçekleştirilecek.

Sempozyum kapsamında 'Yaşamı ve eserleri ile Orhan Kemal', 'Türk edebiyatında Orhan Kemal ve izleri', 'Edebiyattan sinemaya Orhan Kemal', 'Türkiye Yazarlar Sendikası'nın anıt yazarı Orhan Kemal 100 Yaşında', 'Bursa Cezaevi'nde bir Çukurovalı: Orhan Kemal' ve 'Çukurova'dan bir Orhan Kemal geçti' başlıkları altında paneller düzenlenecek.'

Çukurova Kitap Fuarı'na, 6 gün boyunca Doğan Hızlan, Ayşe Kulin, Canan Tan, Mustafa Balbay, Can Dündar, Gülten Dayıoğlu, Ahmet Ümit, İpek Ongun, Yekta Kopan, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Nebil Özgentürk gibi pek çok yazar ve şairin konuk olacak.

NTV'nin sponsor olduğu fuarda NTV Yayınları da yer alacak.

Sayfa Yükleniyor...