Yönetmenliğini Michael Hazanavicius’un üstlendiği THE ARTIST, Hollywood’un yaşadığı en büyük dönüşümlerden biri zamanında geçen dokunaklı ancak bir o kadar da eğlenceli bir aşk hikayesini konu ediniyor.

Sinema büyüsünün bütün dünyayı kasıp kavurduğu 20’li yılların sonunda George Valentin Hollywood’daki en büyük starlardan biridir. Oynadığı her film büyük başarı kazanan Valentin’in güzel bir eşi, görkemli bir evi ve kendine hayran milyonlarca seveni vardır. Ancak Valentin’in hayatı sinemaya sesin gelmesi ile birlikte alt üst olur. Sesli filmlerle birlikte kariyeri düşüşe geçen Valentin’in aksine Peppy Miller adlı güzel ve genç bir kadının oyuncu olarak yıldızı yeni parlamaya başlamıştır. Valentin ve Peppy’nin arasında alevlenen aşk, kariyerlerinin arasına giren derin uçurumla gölgelenir.

Ödül sezonunun en iddialı filmlerinden olan THE ARTIST aldığı Altın Küre adaylıklarının haricinde pek çok başka ödüle de aday. The Artist’in aldığı ya da aday gösterildiği ödüllerden bazıları ise şöyle: Independet Spirit Ödülleri, Screen Actors Guild, Lumiere Ödülleri, National Board Review, BFCA Film Eleştirmenleri Ödülleri, Boston Society of Film Critics, Chicago Film Eleştirmenleri, Dallas Film Eleştirmenleri Birliği, Detroit Film Eleştirmenleri, Florida Film Eleştirmenleri Birliği, Houston Film Eleştirmenleri Birliği, Indiana Film Eleştirmenleri Birliği, Las Vegas Film Eleştirmenleri Birliği, Londra Film Eleştirmenleri Birliği, New York Film Eleştirmenleri Birliği, New York Online Film Eleştirmenleri Birliği, Phoenix Film Eleştirmenleri Birliği, San Diego Film Eleştirmenleri Birliği, Southeastern Film Eleştirmenleri Birliği, St. Louis Film Eleştirmenleri Birliği, Toronto Film Eleştirmenleri Birliği, Washington Film Eleştirmenleri Birliği,

"THE ARTIST / ARTİST" 27 Ocak 2012’de izleyici ile buluşuyor.

Konu: Sinema büyüsünün bütün dünyayı kasıp kavurduğu 20’li yılların sonunda George Valentin Hollywood’daki en büyük starlardan biridir. Oynadığı her film büyük başarı kazanan Valentin’in güzel bir eşi, görkemli bir evi ve kendine hayran milyonlarca seveni vardır. Ancak Valentin’in hayatı sinemaya sesin gelmesi ile birlikte alt üst olur. Sesli filmlerle birlikte kariyeri düşüşe geçen Valentin’in aksine Peppy Miller adlı güzel ve genç bir kadının oyuncu olarak yıldızı yeni parlamaya başlamıştır. Valentin ve Peppy’nin arasında alevlenen aşk, kariyerlerinin arasına giren derin uçurumla gölgelenir.

OSCAR adaylıkları;

-En İyi Film

-En İyi Yönetmen _ Michel Hazanavicius

-En İyi Özgün Senaryo _ Michel Hazanavicius

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu _ Bérénice Bejo

-En İyi Erkek Oyuncu _ Jean Dujardin

-En İyi Görüntü Yönetmeni _ Guillaume Schiffman

-En İyi Kurgu _ Anne-Sophie Bion ve Michel Hazanavicius

-En İyi Özgün Şarkı _ Ludovic Bource

-En İyi Sanat Yönetimi _ Laurence Bennett; Robert Gould

-En İyi Kostüm _ Mark Bridges

Altın Küre adaylıkları;

En İyi Film (Müzikal, komedi)

En İyi Yönetmen _ Michel Hazanavicius

En İyi Senaryo _ Michel Hazanavicius

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal,komedi)_ Jean Dujardin

En İyi Özgün Şarkı _ Ludovic Bource

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu _ Bérénice Bejo

Altın Küre ödülleri;

En İyi Film (Müzikal, komedi)

En İyi Erkek Oyuncu(Müzikal,komedi)_ Jean Dujardin

En İyi Özgün Şarkı

Yönetmen: Michel Hazanavicius
Senaryo: Michel Hazanavicius
Oyuncular: Jean Dujardin, Bérénice Bejo ve John Goodman
Yapımcılar: Thomas Langmann, Emmanuel Montamat
Müzik: Ludovic Bource
Kurgu: Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
Görünt Yönetmeni: Guillaume Schiffman
Sanat Yönetmeni: Gregory S. Hooper
Kostüm: Mark Bridges
Vizyon tarihi: 27.01.2012
Yapım yılı: 2011
Süre: 100 dk
İthalat: Bir Film
Dağıtım: Tiglon

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!