Özgür Özel: Erken seçim çağrısı yapmıyorum

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. "Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum." diyen CHP lideri Özel, erken seçim olacaksa buna yine halkın karar vereceğini ifade etti.

Özgür Özel: Erken seçim çağrısı yapmıyorum

, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, ülke genelinde oyların yüzde 37,7'sini aldı.

Bu sonuçla birinci parti olan , 14'ü büyükşehir 35 belediye kazandı.

"BİZ HATALARIMIZDAN DERS ALDIK, ONLAR TEHLİKE ÇANLARINI GÖREMEDİLER"

Sözcü gazetesine bir değerlendirme yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sonuçlarını "Biz hatalarımızdan ders aldık, onlar tehlike çanlarını göremediler." diyerek yorumladı.

"ERKEN SEÇİM OLACAKSA BUNA YİNE HALK KARAR VERECEK"

Erken seçim talep etmeyeceklerini söyleyen CHP lideri Özel, şöyle konuştu:

"Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. 10 ay önce altı parti yüzde 25 oy aldık. 'Tek başına yüzde 38 benim oyum' dersek bu kibir olur. ittifakının oyu içinde AK Partilisi de var, MHP’lisi de var, DEM’lisi de var. Seçimi kazandıktan sonra 'Bu güvensizlik oyudur, erken seçime gir' dersem bana itimat eden AK Partili ve MHP’lilere haksızlık yapmış olurum."

"Hatay'dan ümidi kesmiş değilim." diyen Özel, kaybettikleri Kırklareli için ise "Demek ki eksiğimiz vardı." ifadesini kullandı.

"EN ÇOK SOMA SONUCUNA SEVİNDİM"

lideri Özgür Özel, en çok memleketi Manisa'nın Soma ilçesinde seçimi kazanmalarına sevindiğini anlattı.

TUNÇ SOYER'E "HAYAL KIRIKLIĞI" SİTEMİ

En büyük hayal kırıklığını ise eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le ilgili yaşadığını söyleyen Özel, "Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim, 'Onore oldum, çok sevindim' dedi, gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım..." diye konuştu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...