Pamir’in annesine hapis istemi

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde geçtiğimiz Nisan ayında kaybolduktan bir gün sonra cesedi havuzda bulunan Pamir Dikdik’le ilgili yürütülen soruşturmada, anne hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Anadolu Ajansı 05.11.2014 - 16:01

Pamir’in annesine hapis istemi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 4 Nisan 2014 sabahı, Zekeriyaköy Beşevler Sitesi'ndeki evinden anne ve babası uyurken çıktıktan sonra kaybolan ve cesedi, yaklaşık 30 saat süren çalışmalar sonucu evlerinin yakınındaki bir evin havuzunda bulunan Pamir Dikdik'in ölümüne ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl'ın hazırladığı iddianamede, Pamir'in annesi Süverce Dikdik'in, korunmaya muhtaç 3,5 yaşındaki oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediği öne sürüldü.

Dikdik'in, "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 2 ila 6 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılması istendi.

Ölüme ilişkin Adli Tıp Kurumundan gelen kesin ölüm raporuna göre, küçük çocuğun "boğulma sonucu öldüğünün" belirlendiği de aktarılan iddianame, onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunuldu.

Onaylanması durumunda iddianame Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden, İstanbul Asliye Ceza Mahkemelerinden birine gönderilecek. Gönderildiği mahkeme de iddianameyi, 15 gün içinde kabul ya da ret yönünde değerlendirecek.

30 SAAT SONRA BULUNMUŞTU
Pamir Dikdik, Sarıyer Zekeriyaköy Beşevler Sitesi'ndeki evlerinden 4 Nisan sabahı, annesi ve babası evde uyurken ayrılmış, kendisinden haber alınamaması üzerine ailesinin yanı sıra, jandarma, arama kurtarma ve itfaiye ekipleri ile yüzlerce vatandaş tarafından civarda aranmıştı.

Küçük çocuğun cesedi, kaybolduktan 30 saat sonra, komşu evin çamurlu havuzunda dalgıçlar tarafından bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...