Parayla satın alınamayacak şeyler

Serdar Kılıç, 'Doğada Tek Başına'nın yeni sezonunda, yapacağı Ağaç Ev'de Bolu'nun en yakın yerleşim yerinden kilometrelerce uzaktaki ormanlık alanda kuracağı yaşam alanıyla karşımızda olacak.

06.02.2012 - 17:40

Parayla satın alınamayacak şeyler

NTV’nin doğal hayata dikkat çekmek ve zorlu şartlarda hayatta kalmanın yollarını göstererek anlatmayı amaçlayan sıra dışı programı “Doğada Tek Başına” ve yeni bölümleriyle ekranda. Doğada Tek Başına, bu sezon farklı bir formatta ekrana gelecek.


AĞAÇ EV İNŞAATI BAŞLIYOR!
Geçen yıl vahşi doğada karşılaşılacak sorunların üstesinden gelme tekniklerini "uygulamalı" anlatan Serdar Kılıç, bu yıl "Doğada Tek Başına - Ağaç Ev"de Bolu'nun en yakın yerleşim yerinden kilometrelerce uzaktaki ormanlık alanda kuracağı yaşam alanıyla karşımızda olacak. Kılıç, sadece el becerisi ve geleneksel el aletleri kullanarak yaptığı kütük evde yaz başına kadar yaşayacak. Beslenme, barınma ve ısınma sorunlarını tamamen doğadan karşılayacak ve modern yaşamdan uzakta doğada tek başına hayatta kalmanın yollarını seyirciye de anlatacak.

Serdar Kılıç, yeni sezonu ntvmsnbc'ye anlattı:

''Yeni sezonda da doğadayız. Şehirde bir insan düşünün; geliri var, imkanları var, çevresi geniş sonuçta modern hayat ama mutlu değil. Ama doğada parayla satın alınamayacak şeyler var. Daha az şey var ama daha mutlu...

Bu sezon daha çok bunu hatırlatacak Doğada Tek Başına. Modern hayatın yok ettiği, eski değerleri anlatan bir format olacak.

Modern hayatta çoğu şey ihtiyaçtan yapılmıyor. Bir tüketim toplumu var. Oysa ben doğada avlandığımda avımı evime asıp sergilemeyeceğim. Onu ihtiyacım için yapacağım. Yani ihtiyacım olduğu için avlanacağım.

TEK BİR ÇİVİ BİLE KULLANMADAN
Bu sezonda Ağaç Ev yapacağım. Tamamen el becerilerimi kullanarak bunu yapacağım. Evi tek bir çivi bile kullanmadan yapacağım.

Her şeyi doğadan toplayacağım. Doğadan topladığım malzemelerle yemek ve çay yapacağım. Fırınımı bile kendim yapacağım.

Benimle birlikte 2 tane yavru kangal olacak. Yanımda, doğada büyüyecekler. Şehirde hayvanları bile metalaştırmak için alıyoruz. Yani özlemlerimizi metalaştırıyoruz. Ama doğal hayatta hayvanlar da doğanın parçası oluyorlar.

Sonuçta bu sezon, gerçek değerleri hatırlatan bir sezon olacak. Parayla satın alınamayan şeyler...''

BİRİNCİ BÖLÜM
Serdar Kılıç, birinci bölümde ilk olarak ağaç evi kuracağı, Bolu'da en yakın yerleşim yerine kilometrelerce uzakta, 1300 metre yükseklikte bulunan ormanlık alana ulaşacak. Daha sonra evinin planlarını çizecek Kılıç, ev inşaatı bitene kadar kalaçağı çadırı kuracak. Kibrit ve çakmak kullanmadan ateş yakmayı anlatacak maceracımız, ev için gerekli kütükler ve diğer malzemeleri sağlayacak.

Yemek için ise yabani ot, meyve, ısırgan otu, muşmula ve kuşburnu toplayacak. Serdar Kılıç bu malzemelerden yemek ve çay yapmayı gösterecek.

Serdar Kılıç ile Doğada Tek Başına Ağaç Ev, Çarşamba 21:00’da NTV’de. Tekrarı ise Cumartesi 17:15’de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...