Pilotluk hayalinin kurbanı oldu

İstanbul Beykoz'da düşen polis helikopterinin enkazından gözyaşartıcı öyküler çıktı.

Haberler 21.05.2011 - 11:20

Helikopter kazasında hayatını kaybeden küçük Abdullah'ın pilot sevdası yüzünden gökyüzünde olduğu ortaya çıktı.

Babasına ve pilota Kemal Özerbir İstanbul'u gökyüzünden görmek için yalvaran Abdullah, dün son yolculuğuna bir polis helikopteri ile çıktı.

9 yaşındaki Abdullah Tarık, aynı kazada ölen Emniyet Bilgi İşlem Şube Müdürü Ragıp Ali Bilgen'in tek çocuğuydu.Uçak ve helikoptere çok meraklıydı. Evde bütün oyuncakları onlardı.

Pilot olmak isteyen Abdullah, pilot Kemal Özerbir’e, “Kemal amca İstanbul’u havadan görmek istiyorum. Ne olur bir dahaki uçuşa beni de götür” deyince Özerbir de onu kıramadı.

Abdullah'ın beklediği fırsat, babasının helikoptere yerleştirilecek kamera sistemi için yapacağı uçuşla geldi. Böylece kameradan alınacak görüntülerin MOBESE’ye aktarılması için yapılacak uçuşa küçük Abdullah da dahil oldu.

Kazada hayatını kaybeden Mehmet Oray Sarıçay ise THY Uçuş Akademisi 2. pilot adayıydı. Sarıçay bir hafta önce dünyaevine girmişti. Diğer kurban komiser Murat Güçlü ise bir hafta sonra evlenecekti.

Dün Beykoz Anadolu Kavağı yakınlarında bir polis helikopterinin denize düşmüş, biri çocuk 4 kişi hayatını kaybetmişti. Kazada Emniyet müdür yardımcısı bir pilot da yaralı olarak kurtulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...