Brian Molko, Stefan Olsdal tarafından 1994 yılında kurulan grup, ilk single çalışmasını 1995 yılında gerçekleştirdi. Grubun bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 6 EP ve 27 single çalışması bulunuyor. İngiltere’de 1 milyon, dünya çapında ise 10 milyon dolaylarında albüm sattı.

The Bitter End, Without You I’m Nothing, Every You Every Me gibi hitlere imza attı.

Sonic Youth, Smashing Pumpkins ve Nirvana’dan esinlenen grup, şarkılarında romantizme, sonu kötü biten ikili ilişkilere bolca yer veriyor. İlk single çalışması "Bruise Pristine", Michael Stipe, Bono, David Bowie, Marilyn Manson gibi önemli müzisyenlerin dikkatini çekti. Grup büyük çıkışını ise David Bowie turnesinin ardından, Bowie’nin 50’nci yaş günü partisinde verdikleri konserle yaptı.

1998 yılında çıkan “Without You I’m Nothing” albümü ile modern rock ilahları arasında yer aldılar. 2003 yılında çıkardıkları “Sleeping With Ghosts”da ise elektronik müziği rock ile buluşturdular. Bu albümle birlikte bir cover albüm ve “Live in Paris 2003 Soulmates Never Die” adlı DVD ile hayranlarını sevindirdi. 2004 yılında çıkardıkları Once More With Feeling de ise tüm single çalışmalarını biraraya getirdiler. Mart 2006’da ise beşinci albümleri “Meds”i dinleyicilerin beğenisine sundular.

Son albümleri “Battle for the Sun” daha piyasaya çıkmadan çıkardıkları single’la Avrupa listelerine zirveden giren Placebo, 23 Haziran’da BKM ve Radyo Eksen işbirliğiyle İstanbul’da sevenleriyle buluşacak.