Porsuk Çayı bir aileyi yuttu

Ankara'nın Polatlı ilçesinde Porsuk Çayı'na düşen araçtaki 1'i çocuk 4 kişi boğuldu.

Anadolu Ajansı 08.03.2011 - 09:43

Porsuk Çayı bir aileyi yuttu

Bir otomobilin yoldan çıkarak Polatlı'ya bağlı Kıranharmanı köyü yakınlarında Porsuk Çayı'na düştüğü ihbarını alan jandarma ekipleri, kısa sürede bölgeye ulaştı.

Çayın bulunduğu yerde incelemeler yapan jandarma, plakası belirlenemeyen otomobilin köprüden çaya düştüğünü tespit etti. Bunun üzerine Ankara'dan arama kurtarma ekibi isteyen ekipler, yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Bir süre sonra Polatlı'ya ulaşan Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı dalgıçlar, Porsuk Çayı'na girerek otomobili bulmaya çalıştı. Sıfırın altındaki hava sıcaklığına rağmen güçlükle sürdürülen çalışmalar sırasında, su seviyesinin düşürülmesi için Porsuk Çayı'nın üst kısmındaki bendin kapakları kapatıldı.

İlerleyen dakikalarda suyun içinde ters dönmüş halde bulunan otomobil, çekiciler sayesinde kenara çekildi. Kapıları kompresörle kesilerek açılan otomobilden 3 kişinin cesedi çıkarıldı. Araçta bir kişinin daha olduğu bilgisini alan arama kurtarma ekipleri, yaklaşık 20 metre uzaklıkta bir kişinin daha cesedine ulaştı.

Yapılan incelemede otomobilden çıkarılan cesetlerin Mehmet, Hüseyin, Ahmet ve Enes Hakim'e ait olduğu belirlendi.

Olay yerine gelen Hakim ailesinin yakınları sinir krizleri geçirdi, baygınlık geçirenlere ise ilk yardım ekipleri müdahale etti.

Ölenlerin Şanlıurfa'dan Polatlı'ya gelen mevsimlik tarım işçisi olduğu ve bir süre önce Yeniköseler köyüne yerleşerek sığır çobanlığı yaptıkları öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...