Radyo Eksen sonbaharı Parkorman'da karşıladı

Eksen On Fair; Suede, The Hives, The Undertones, Systema Solar ve Meriva konserleriyle Parkorman'da unutulmaz bir gün yaşattı.

16.09.2013 - 10:06

Radyo Eksen sonbaharı Parkorman'da karşıladı

Radyo Eksen kasabasını ikinci kez kurdu. Bu yıl Parkorman'da gerçekleşen Eksen On Fair, dünyaca ünlü gruplarla sonbaharı karşıladı.

Saat 13.00'te kapılarını açan Eksen On Fair, Meriva konseriyle başladı. Gün boyunca dövmeciden, plakçıya, kitapçıdan, oyuncakçıya birçok farklı markanın yer aldığı Eksen Kasabası katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Saatler 16.00'yı gösterdiğinde Kolombiya folk müziğini Karayip tınılarıyla zenginleştiren Systema Solar sahnedeydi. Grubun hareketli tınıları ve enerjisi, Eksen On Fair kasabasına dans dolu dakikalar geçirtti.

Systema Solar'ın ardından sahneye müziklerini 1975'teN günümüze taşıyan Kuzey İrlandalı grup The Undertones çıktı. Grup, seyirciyle iletişimi ve beklenen hit’leri ‘Teenage Kicks’i çalmasıyla unutulmaz bir performans sergiledi. The Libertines kurucusu Carl Barat ise indie ve elektro şarkılardan oluşturduğu DJ Set ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Güneşin batmasıyla beklenen an geldi ve ‘En iyi Canlı Performans’ ödüllü İsveçli ekip The Hives Eksen sahnesine çıktı. Enerjisiyle yerinde duramayan The Hives, sadece sahneye çıkmakla kalmadı, Eksen On Fair izleyecisinin arasına karışarak birlikte şarkı söyledi.

Saat 22.30’da festivale katılanların merakla beklediği, Eksen On Fair’in ana grubu Suede sahneye çıktı. 90’ların favori İngiliz grubu, vokalde Brett Anderson’ın buruk sesiyle romantik ve nostalji dolu anlar yaşattı.

İkinci yılını geride bırakan Eksen On Fair, bu yıl da kasabasını müzikle kurdu, müzikle sonlandırdı. Yaza veda eden etkinlik, unutulmaz festivaller arasında yerini sağlamlaştırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...