Cemal Canpolat: Sadece Kılıçdaroğlu'na değil Türkiye'ye yönelik saldırı

NTV canlı yayınında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyla ilgili ''Roket atacak adama genel başkanın korumaları ateş etmemiş olsaydı belki bugün genel başkanımız olmayacaktı'' dedi.

ntv.com.tr 25.08.2016 - 15:50 | Son Güncelleme : 25.08.2016 - 17:51

Cemal Canpolat: Sadece Kılıçdaroğlu'na değil Türkiye'ye yönelik saldırı

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik yapılan saldırıyı NTV canlı yayınında değerlendirdi.

''ROKET ATACAK ADAMA GENEL BAŞKANIN KORUMALARI ATEŞ ETMEMİŞ OLSAYDI...''

Canpolat şunları söyledi:

''Bu sadece Kemal Kılıçdaroğlu'na değil Türkiye'ye yönelik bir saldırıdır. Genel başkanımıza yönelik suikast haberlerinin geldiği biliniyor önlemin daha ciddi alınması gerekiyordu. Roket atacak adama genel başkanın korumaları ateş etmemiş olsaydı belki bugün genel başkanımız olmayacaktı direkt genel başkanımıza yönelik bir suikastti bu. CHP Genel Başkanı'na yönelen suikastin, CHP'nin ve Türk halkının büyük tepkisiyle karşı karşıya olduğunun buna karşı öfkemizin büyük olduğunun, saldırıların bizi yıldırmayacağının parti ve ülke olarak kenetleneceğimizin bilinmesi gerekir. Terörle bu ülkenin geleceğini kimsenin susturamayacağının bilinmesi gerekiyor. CHP 15 Temmuz darbe girişiminden beri devletin, ülkenin yanında yer almıştır. Ama bu ülkeyi yönetenler de CHP Genel Başkanı'nın can güvenliğini sağlamakla sorumludur. Derhal bu saldırganların yakalanıp ortaya çıkarılması lazım.''

Sayfa Yükleniyor...