Mehmet Sait Bademlioğlu, internette araştırma yapan yakınlarının, önceki yıllarda vefat eden babası adına Karacabey ilçesinde kayıtlı parselden yol geçtiğini fark ederek kendisine haber verdiğini söyledi.

Bademlioğlu, bin 40 metrelik arazinin bir bölümünün Bursa'dan İzmir'e gidiş yönünde kaldığını anlattı.

Başvurduğu resmi kurumlardan olumlu yanıt alamadığını savunan Bademlioğlu, "5-6 aydır bununla uğraşıyoruz. Bize olumsuz cevaplar verip beklememizi söylediler. Baktık ki olacak gibi değil, en sonunda hukuk yoluna gittik" dedi.

Müracaatlarından sonuç alamayınca bir kısmı yolun yaklaşık 10 metresini kapsayan araziyi satılığa çıkarmaya karar verdiklerini bildiren Bademlioğlu, "Mülkiyet, anayasanın en önemli maddelerinden biridir. Yasal olarak mülkiyet hakkımı kullanıp satmaya niyetim var. Taliplisi olursa gelsin, görüşelim" diye konuştu.

Mehmet Sait Bademlioğlu'nun avukatı Özgür Çelebi ise “Karayolları'nın işgali olacağına hiç olmazsa cebimize para girsin. Çünkü Karayolları'na 'Bunun bedelini bize ödeyin' diye defalarca müracaat ettik. Karayolları dışında üçüncü kişilerden gelecek her türlü talebe açığız. Bursa-İzmir karayolunun Karacabey girişi satılıktır. Bin 40 metrekare yerimiz var. Tamamı da yola cephe, yolun içi” dedi.

Çelebi, Valilik, Kaymakamlık ve İlçe Jandarma Komutanlığına, yolu kapatmak için müracaatta bulunduklarını aktardı.

Çelebi, “Buradan doğacak mağduriyet kesinlikle bizimle alakalı değildir" ifadesini kullandı.