Sahte muayene pulu operasyonu

Antalya’da yüksek miktarda bandrol borcu olan ya da muayene için eksikleri olan araçların sahiplerine sahte muayene pulu sattıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.06.2010 - 17:48

Antalya Aksu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, sahte araç bandrolü satıldığı bilgileri üzerine bir buçuk ay önce araştırma başlattı.

''Barkod'' adı verilen çalışma sonucunda sahte araç pulu sattıkları öne sürülen B.Ş, Z.Ş, A.E, A.K. ve N.G. ile bu kişilerden muayene pulu aldıkları öne sürülen 12 kişi gözaltına alındı.

Zanlılardan Aksu'da kuaförlük yapan A.E'nin, aynı zamanda trafik takip işleri de yaptığı ve diğer zanlılarla birlikte talepte bulunanlara sahte pul sattığı öne sürüldü. Bazı zanlıların ise Kepez ilçesindeki bazı araç muayene istasyonlarının önünde bekleyerek, aracının muayenesinde sorun çıkan kişilere muayene pulu sattığı belirlendi.

Zanlıların yaklaşık 100 araç sahibine sahte muayene pulu sattığı, bu araçların bazılarının 2003 yılından bu yana bandrol alınmadığı için yaklaşık 4 bin TL bandrol borcu bulunduğu tespit edildi. Zanlıların sahte muayene fişlerini ise 400 TL'ye sattıkları kaydedildi.

Sahte muayene pulu satın aldıkları öne sürülen 12 kişi, polisteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Muayene pulu sattıkları öne sürülen 5 kişi ise, ''Resmi evrakta sahtecilik'' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...