Savcılık sosyal medyadaki iddiayı yalanladı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcıların imhası ve kazılan hendeklerin kapatılması için başlatılan operasyon sürüyor. Savcılık, çatışmalar sırasında yaşamını yitiren Selamet Yeşilmen'in şarapnel yaralanması sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.  Ayrıca, 44 yaşındaki kadının polisin açtığı ateşle öldürülmediği ve sosya medyada iddia edildiği gibi hamile olmadığı açıklandı.

NTV Haber 18.11.2015 - 15:00

nusaybin-hendek.jpg

Mardin'in nusaybin ilçesinde geçen hafta başlatılan terör operasyonu geniş çaplı olarak sürdürülüyor. 

İlçede, 13 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, bazı sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve bölgenin teröristlerden arındırılması için operasyon başlatıldı. 

Teröristlerin kontak anahtarlarına el koyarak caddeleri ulaşıma kapattığı tırlar çekici ile yol kenarına alındı. Patlayıcı tuzaklanan 8 hendek imha edildi, 20'den fazla hendek kapatıldı. 

Patlamalar nedeniyle bazı ev ve işyerleri ile su ve elektrik hatları zarar gördü. Operasyon sırasında PKK'lılar güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırdı, sıcak çatışmalar yaşandı.. 

Güvenlik güçleri, ilçede sayısı 250'yi bulan hendek ve barikatların kapatılması için operasyonlarını sürdürüyor. Tuzaklarda yaklaşık 5 ton patlayıcı kullanıldığı belirtiliyor. 

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilçede elektrikler sık sık kesiliyor. İnternet erişimi de sağlanamıyor. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, operasyonlar sırasında 15 Kasım'da yaşamını yitiren Selamet Yeşilmen'in ölüm nedeniyle ilgili açıklama yaptı. 

Yeşilmen'in şarapnel parçası yaralanması nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Ayrıca, 44 yaşındaki kadının polisin açtığı ateşle öldürülmediği ve sosya medyada iddia edildiği gibi hamile olmadığı açıklandı. 

Sayfa Yükleniyor...