İddiaya göre yakında görevini devredecek olan Google CEO’su Eric Schmidt, yöneticileri ekibinde tutamadığı için koltuğunu kaybetmiş. Google'dan çok sayıda üst düzey yönetici almayı başaran Facebook'un şimdiki 13 kişilik yönetim kurulunda 4 yönetici Google kökenli.

Halen Facebook’ta operasyonlar, bilgi teknolojileri, satış, halkla ilişkiler ve pazarlamadan sorumlı genel müdür yarcımcıları, eski Google çalışanları.

Yeni medya dünyasında son günlerde kaydedilen diğer bazı gelişmeler ise şöyle:

- Facebook’un değeri yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta hisse başına 27 dolarla, toplamda 67,5 Milyar dolar değere sahip olan Facebook’un değeri bu hafta 70,65 milyar dolara yükseldi.

- Linkedin’e erişim Çin’de yasaklandı. 450 milyon kullanıcıya sahip Linkedin’in yasaklanma neden Twitter’a erişim sağlaması olarak gösteriliyor.

- YouTube artık film izletecek. YouTube İngiltere’de film izletmeye başlayacak. Google’ın 100 milyon dolarlık yatırımıyla, ilk deneme İngiltere’de gerçekleşecek.

- Steve Jobs’ın yokluğunda Apple’da kazan kaynıyor. Günümüzdeki Apple tasarımlarının neredeyse tamamını yapan Jonathan Ive’a şirketten ayrılması için yönetim kurulundan teklif yapıldığı söyleniyor. Dünyanın en iyi endüstriyel tasarımcısı olarak gösterilen Jonathan Ive, iPod, iPhone, iPad, Macbook ve iMac tasarımlarını gerçekleştirmişti ve Steve Jobs’ın yerine geçmesi bekleniyordu.

- Groupon’un 2010 yılında 760 milyon dolar gelire sahip olduğu duyuruldu. Ocak ayında 950 milyon dolar yatırımda bulunan Groupon’u Google 6 milyar dolara satın almaya çalışmıştı ama bu teklif reddedilmişti.

- CNN Android tabletler için yeni bir uygulama geliştirdi. CNN Android tablet uygulaması Motorola Xoom başta olmak üzere Google’ın Android Honeycomp işletim sistemine uygun şekilde tasarlandı.