Seçimi NTV'den takip edin

12 Haziran gecesi olacaklar herkesi ilgilendiriyor. Sonuçları en güvenilir ve hızlı öğrenmek, doğru ve isabetli yorumları dinlemek için tercihler bu seçimde de NTV olacak… Seçim NTV ile ekranda, internette, radyoda ve cep telefonunda.

31.05.2011 - 11:31

Seçimi NTV'den takip edin

12 Haziran gecesi olacaklar herkesi ilgilendiriyor. Genel seçimlerle ilgili en güvenilir ve hızlı veriler, doğru ve isabetli yorumlar seçim yasaklarının kalktığı saatten itibaren kesintisiz yayınla NTV’de ekrana gelecek ve NTV Radyo da ortak yayında olacak.


Sosyal medyayı ilk ve en iyi kullanan medya grubu olarak DYG, farkını yine ortaya koyacak: ntvmsnbc.com ile web’de, Facebook ve Twitter’da, cep telefonlarında, iPad, iPhone ve Android’de seçim sunuçlarını takip etmek mümkün olacak.

NTV, 12 Haziran Pazar akşamı seçim yasaklarının bitmesi ile başlayacak ve kesintisiz yayınla Pazartesi gün sonuna kadar sürecek “Seçim 2011 Özel” yayınlarında öncelikli olarak tüm sonuçları ayrıntılarıyla ekrana getirecek. NTV’nin yurdun dört bir yanına dağılan ekipleri tarafından aktarılan bilgilerin yanı sıra ajanslardan alınan veriler anında ekrana yansıtılacak. NTV’nin Seçim Stüdyosu'nda yayının ilk saatlerinde modaratör olarak Mirgün Cabas, Oğuz Haksever’i izleyeceğiz. Gece yarısından sonra ise iki tecrübeli isim nöbeti Can Dündar ve Seda Öğretir’e teslim edecek.

Programın ilk saatlerinde Mehmet Barlas, Emre Kongar, Hasan Cemal ve Tarhan Erdem, gecenin ilerleyen saatlerinde ise İsmail Küçükkaya, Sedat Ergin, Fikret Bila, Şükrü Küçükşahin, Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Avni Özgürel, Fatih Çekirge başta olmak üzere gazeteciler yorumlarıyla yayına katılacak.

Pazartesi günü ise seçim yayını gün boyunca devam edecek ve medya, ekonomi, siyaset uzmanlarından oluşan konuklar, siyasi parti yöneticileri, siyasetin duayenleri konuk olarak yer alacak.

Dokunmatik Ekran Görev Başında
2008’de Amerikan başkanlık seçimlerinde kullanılan, 2009 yerel seçimlerde Türkiye’de ilk kez NTV’nin kullanmaya başladığı ve Magic Wall diye adlandırılan “Dokunmatik Ekran” teknolojisi bu seçimin de vazgeçilmezi. Mirgün Cabas, Oğuz Haksever, Can Dündar ve Seda Öğretir seçim akşamı tüm rakamlarla sihirli duvarın karşısında olacak. NTV modaratörleri Türkiye haritası başında her veriye ulaşacak, izleyicisi ile paylaşacak. Sahillerde, doğuda, batıda güneyde kuzeyde, iç anadolu da hangi parti önde, büyükşehirlerin genel rakamları, seçim bölgeleri ve ilçe ilçe oy sayıları da bu ekranlarda yer alacak.

NTV İzleyenler Neleri Öğrenecek?
Seçim gecesi NTV’den ‘akıllı ekran’ aracılığı ile bütün sonuçlar anında takip edilebilecek. Türkiye’nin seçim haritasında renkler il il kazanan partileri gösterirken, bölge bölge, il il, ilçe ilçe oy oranları ekrana yansıyacak. Seçim ekranında sonuçların yanı sıra muhtemel milletvekili sayısı, bir önceki seçime göre partilerin oy oranları da yer alacak.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen oy sayıları ve oranları, sandıktan çıkan sonucun siyasi sonuçları ve analizi,il il seçimin öyküleri, 2007-2009-2011 karşılaştırmaları, ilk saatlerde gelen veriler ışığında “Böyle biterse” nasıl bir sonucun olacağı ortaya konulacak, belli isimlerin seçilmesi için ne kadar daha oy alması gerektiği, baraj sorunu yaşayan partiler için perspektifler program içinde yer alacak. Ayrıca yeni vekiller, sürprizler, kadın vekiller, bağımsızlar, kazananlar, kaybedenler açıklanacak.

Ayrıca parti merkezlerindeki gelişmeler de canlı yayınlarla sunulacak. Parti merkezlerindeki seçim manzaraları, kazanan partinin zafer ilanı, kaybedenlerin değerlendirmeleri de programda olacak.

Programda büyük illerdeki NTV muhabirleri ile canlı bağlantılarla tüm gelişmeler ekrana yansıtılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...