Şehidin babası: Yine askere giderim

Cudi Dağı'nda çatışmada şehit olan teğmen Korhan Kuruçay'ın cenazesi memleketi Çankırı’da toprağa verildi. Şehidin 62 yaşındaki babası “Şimdi olsa askere giderim” dedi.

Anadolu Ajansı 28.05.2012 - 16:59

Şehidin babası: Yine askere giderim

Cudi Dağı'nda çatışmada şehit olan teğmen Korhan Kuruçay'ın (25) cenazesi, Kurşunlu Devlet Hastanesi'nden alınarak evinin önüne getirildi.

Şehidin babası Ünal Kuruçay ve diğer yakınları, Hacı Bekir Mahallesi'ndeki evlerinde taziyeleri kabul etti.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın taziyelerini ilettiği baba Kuruçay, ''Ben 62 yaşındayım. Şimdi olsa askere giderim. Bir eksildik, bin varız. Taziyeyle geçiştiriyoruz. Şehitlerimizin hepsi unutuluyor. Bunu da unutacağız'' dedi.

Vali Özcan da şehit Kuruçay'ın kendi evlatları olduğunu ve asla unutmayacaklarını söyledi.

BABA KURUÇAY: ÜLKEMİZİ KİMSEYE YEDİRMEYİZ
Baba Ünal Kuruçay, ''Vatan için gencecik oğlumu kaybettim. Bu evlatlarımız bizi ayakta tutuyor. Ülkemizi kimseye yedirmeyiz'' diye konuştu.

Evinin önünde helallik alınmasının ardından Belediye Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Vali Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşlar ve askeri erkan katıldı.

ACILI EŞTEN ASKER SELAMI
Şehit için saygı duruşunda bulunulması sırasında Kuruçay'ın 7 Nisan'da nikahları kıyılan ve haziranda düğün yapmayı planladığı eşi Hicret Kuruçay ile annesi Nezire Kuruçay asker selamı verdi.

Boynundaki kolyede eşine ait olduğu tahmin edilen alyans taşıyan Hicret Kuruçay, verilen sandalyeyi istemedi, ayakta duracağını söyledi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracına konularak ilçe mezarlığına götürüldü.

Binlerce kişi cenaze aracının arkasından mezarlığa kadar slogan atarak yürüdü. Cenaze, ilçe mezarlığında burada toprağa verildi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Kalyoncu, şehidin annesi Nezire Kuruçay'a Türk bayrağı ile oğlunun fotoğrafını verdi.

Teğmen Korhan Kuruçay'ın şehit olduğu Bestler Dereler Bölgesi’nde çatışmada 2 asker yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...