Şehit olacağı içine doğmuş

Şırnak'ta şehit olan özel harekat polisi Emre Beker'in, kısa süre önce memleketine yaptığı ziyarette, akrabalarına "Ben şehit olacağım" dediği ortaya çıktı.

21.03.2016 - 07:27 | Son Güncelleme : 21.03.2016 - 07:33

160321-şehit-olacağı-içine-doğmuş.jpg

Şırnak’ta güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Çorumlu Özel Harekat Polisi Emre Beker ile ilgili yürek yakan detay ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta izinli olarak Çorum’a gelen şehit Özel Harekat Polisi Beker, baba ocağı olan merkeze bağlı Boğabağı köyünü ziyaret etti.

Burada mezar ziyareti yapan şehit polisin amcasına şehit olacağını söylediği öğrenildi.

Şehit polis Emre Beker
Şehit polis Emre Beker

"BEN ŞEHİT OLACAĞIM"

Şehit polisle babasının amcalarının mezarını ziyaret ettiklerini dile getiren Mustafa Beker, "Birlikte mezara gittik. Annemle babamın mezarının arasında boş mezar yeri vardı. 'Bende şehit olduğum zaman beni buraya defnedin' dedi. 'Amca buralara taş dizmişsiniz de bakalım beni mi defnedeceksiniz yoksa başkasını mı?' dedi. Sonra 'Ben şehit olacağım' dedi. 'Beni de buraya defnedin' dedi. İçine doğdu. Bizim de
içimize doğdu" dedi.

"HOCASI DA ŞEHİT OLDU"

Öte yandan, şehit polisin 8 Aralık 2015 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat Polisi Mesut Demirkan ile aynı köylü olduğu ve Demirkan’ın Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde şehit özel harekat polisi Emre Beker’in hocası olduğu ortaya çıktı.

Özel Harekat Polisi Mesut Demirkan’ın yeğeninin eğitmeni olduğunu açıklayan amca Berker, "Mesut onun hocasıydı. Gölbaşı Eğitim Merkezi’nde onun eğitmeniydi. Mesut ona 'Boğabağı köyünden iki özel harekatçıyız' diyordu. Emre, Mesut şehit olunca onun cenazesine katıldı. 'Ben de şehit olacağım' dedi. Çocuğu rahatsızdı. Ayda bir kez kontrole götürüyordu. Bu tarafa tayini isteyecekti nasip değilmiş. Hepimiz yeri geldiğinde vatan için şehit olmaya hazırız" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...