Sel suları can aldı

Manisa'da okul çıkışında sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel sularına kapılan 8 yaşındaki İnanç Eğici hayatını kaybetti.

10.06.2014 - 21:10

Sel suları can aldı

Manisa'nın Gördes ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nde, sağanak yağış sonucu kuru dere yatağında oluşan sel sularına kapılan 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi İnanç Eğici, boğularak öldü.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1. sınıf öğrencisi İnanç Eğici, okul çıkışında, Pınarbaşı Mahallesi yakınlarında babasının çalıştığı tavuk çiftliğine gitmek üzere yola çıktı.

Oğlunun gelmemesi üzerine okula giden baba Adem Eğici, İnanç'ın okuldan ayrıldığını öğrenince jandarmaya başvurarak, yardım istedi. Jandarma ekipleri, çocuğun her zaman kullandığı yürüyüş güzergahında bulunan ve yağışsız dönemde kuru olan eski Gördes Çayı mevkisinde arama çalışması başlattı.

İnanç Eğici'nin cesedi, bölgede görülen sağanak nedeniyle suyla dolan dere yatağı kenarındaki bir ağacın dallarına takılı vaziyette bulundu.

OTOMOBİL İLE KAMYON SELE KAPILDI
Denizli'de de etkili olan sağanağın sele dönüşmesi sonucu Aydın-Denizli karayolunda bir otomobil ile kamyon sulara kapıldı. Akşam saatlerinde başlayan sağanak, kent merkezindeki Gültepe ve Albayrak mahalleleri ile Aydın-Denizli karayolunda etkili oldu. Burada oluşan sel nedeniyle Aydın-Denizli karayolunun Kumkısık Kavşağı'nda ulaşım araç trafiğine kapandı.

Bu sırada karayolunda uzun araç kuyruğu oluştu. Karayolundaki bir otomobil ile kamyon sele kapılıp sürüklendi. Araç sürücüleri itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Ekiplerin kurtarma çalışmaları amatör kamera tarafından görüntülendi. Ekiplerin temizlik çalışmalarının ardından karayolu ulaşıma açıldı.

Öte yandan, sular altında kalan bazı evlerin bodrum ve zemin katları ile bahçelerinde itfaiye ve belediye ekipleri çalışma yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...