AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

AK Parti Sözcüsü Ünal, "Sabah akşam beni konuşuyorlar" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Bizim seni konuşmak gibi bir derdimiz yok. Seni konuşmazsak kısa bir sürede siyasetin gündeminden kaybolacağını biliyoruz" sözleriyle yanıt verdi.

ntv.com.tr 18.07.2017 - 16:47 | Son Güncelleme : 18.07.2017 - 16:58

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 

Toplantı sonrası parti sözcüsü Mahir Ünal kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünde yapılan etkinliklere değinen Ünal, "Millet kendi destanına sahip çıkmıştır. Bu kahramanlığa birilerinin ifadeleriyle kontrollü darbe demesine de büyük bir tepki ortaya konmuştur" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bugünkü yaptığı grup toplantısındaki açıklamalarını eleştiren Ünal, "Bugün Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı açıklamalar... İstemesek de Kılıçdaroğlu'nun gündemimize girmesine neden oldu. 'Sabah akşam beni konuşuyorlar' diyor. Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizim seni konuşmak gibi bir derdimiz yok. Seni konuşmazsak kısa bir sürede siyasetin gündeminden kaybolacağını biliyoruz. Konuşmamızın nedeni söylediğin yalanlar, ifitralar, tahrik ve oynadığın tehlikeli oyundur" diye konuştu.

Ünal, Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine şöyle devam etti:

"OHAL kararı hukuk dışı mı alınmıştır? Sayın Kılıçdaroğlu başka bir anayasayı mı referans almıştır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başka bir anayasayı esas alarak konuşuyor. Kamu düzenini sağlamak, demokrasinin varlığını sürdürmek için başka bir referansınız mı var? Biz milletin yanında duruyoruz. Kendisinin bugün yaptığı grup toplantısında yaptığı, korkak, ödlek gibi ifadelerle ilgili, 'Bu millet 15 Temmuz gecesi kimin korkak kimin cesur olduğunu' gördü diyorum."

Konuşmasında meydan okuyan bir dille söylediği "nerede istiyorsa konuşalım" sözleriyle ilgili şunları söylüyorum. Cumhurbaşkanımızın muhatabı olman için genel başkanlığa geliş biçimin ve genel başkanlıkta nasıl bir muhataplık oluşturduğunu merak ediyorum. Biz Kılıçdaroğlu'nu konuşmak ve gündeme almak gibi bir derdiniz yok. Ama sürekli Türkiye'yi şikayet eden, demokrasinin devletin kurumlarını tartışmaya açan bir anlayış siyasal bir anlayış olamaz."

"KAMUOYUNU RAHATSIZ EDİYOR"

Soru-cevap kısmında Ünal'a bir FETÖ sanığının "HERO" yazılı tişörtle duruşmaya çıkmasının ardından başlayan tek tip kıyafet tartışmaları da soruldu.

"Cumhurbaşkanı'na suikast düzenlemeye çalışmış, halka ateş açmış bu katillerin gülümseyerek ve takım elbiseyle duruşmaya gelmesi mahşeri vicdanı rahatsız ediyor" diyen Ünal, "Kamuoyunda bu konuda rahatsızlık var. Adalet Bakanlığı bir çalışma başlattı. Çalışma bittiğinde ilgili birimlerle sonuçlar paylaşılacak" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...