Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Oğul naaşı Kahramanmaraş Havaalanı'ndan alınarak Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesindeki baba evine getirildi.

Burada baba Ejder ve anne Selma Oğul ile 20 gün önce evlendiği eşi Fatma Oğul, Türk bayrağına sarılı tabutun başında gözyaşı döktü.

Şehidin eşi Fatma Oğul tabuta sarılarak, ''Ahmet'im senin bıraktığın yerden ben devam edeceğim. Okuyacağım astsubay olacağım senin intikamını alacağım'' dedi.

Baba Ejder Oğul da ''Ben geliyorum. Ahmet'imin yarım bıraktığı işi tamamlayacağım'' diye gözyaşı döktü.

Şehit Oğul'un cenazesi daha sonra törenin düzenleneceği Bahçelievler Camisi'ne getirildi.

Törene katılan protokol üyeleri burada baba Ejder Oğul'a başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehit Uzman Çavuş'un cenazesi Kahramanmaraş Müftüsü Muhammet Gevher'in kıldırdığı cenaze namazının ardından beldede toprağa verildi. Bu esnada törene katılanlardan bazıları tekbir getirerek, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' şeklinde slogan attı.

Cenaze törenine TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Vali Şükrü Kocatepe, 5. Zırhlı Tuğay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Sevde Beyazıt Kaçar ve Sıtkı Güvenç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile askeri ve sivil erkan katıldı.