Siirt Belediyesi'ne haciz

Siirt Belediyesi'ne ait tüm mallara 1 milyon 800 bin liralık borç yüzünden haciz konuldu.

15.01.2014 - 15:23

Siirt Belediyesi'nin bir temizlik şirketine olan 1 milyon 800 bin liralık borcun ödenmemesi üzerine şirket alacaklarını tahsil etmek için Siirt İcra Müdürlüğü'ne başvurdu. Başvuru üzerine İcra Müdürlüğü bugün belediyenin tüm mallarına haciz koydu.

Makam aracına da haciz konulan Belediye Başkanı Selim Sadak, haciz işlemlerine tepki gösterip, hacizle ilgili avukatlarının çalışma başlattığını söyledi.

Selim Sadak, "Belediye başkanı olduğum günden beri Ak Parti'li dönemden kalan borçlar nedeniyle belediyenin mal varlıklarına sekinci kez haciz geliyor. Sürekli ödeme yaparak bu hacizleri kaldırıyoruz. Daha önce bu şirket ile ödemeler konusunda protokol yapmış ve parasını vermiştik. Ancak bu şirket alacaklarının faizlerini de alabilmek için İcra Müdürlüğü'ne başvurmuş. Ben bu şirketi Allah'a havale ediyorum, hukuka şikayet ediyorum. Madem icraya başvuracaktı, bizim verdiğimiz parayı niye kabul etti? Bu şirketin bir alacağı varsa sadece alacağı kadar haciz gelseydi. Belediyenin tüm mal varlığına haciz konulması çalışmalarımızı aksattı. Bu ahlaki bir şey değildir. Halka hizmet etmek için tek bir otobüsümüz vardı o da şu anda haciz nedeniyle çalışmıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...