NTV

Silopi'de 58 terörist yakalandı

NTV Haber

Türkiye
genelkurmay-09-04-15

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda 326 PKK'lı öldürüldü. Genelkurmay Başkanlığı, Silopi'de kılık değiştirip kaçmaya çalışan 58 teröristin yakalandığını duyurdu.

Güneydoğu'daki hendek operasyonları devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Silopi'de 58 teröristin yakalandığı belirtildi.

Teröristlerin kadın kıyafetleri giyerek vatandaşların arasına karıştıkları ve bu şekilde ilçeden kaçmaya çalıştıkları belirtildi.

Operasyonların başladığı günden bu yana Cizre, Silopi ve Sur'da öldürülen terörist sayısı ise 326.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre'de teröristler, bölge halkının güvenlik endişesiyle terk ettiği evleri üs olarak kullanıyor.

Güvenlik güçleri, operasyon kapsamında o evlerde arama yaptı.

Dolap, soba, buzdolabı, tencere ve valizlere çok sayıda el yapımı patlayıcı tuzaklandığı tespit edildi. Patlayıcılar, kontrollü olarak infilak ettirildi.

Operasyonların en yoğun olduğu bölgelerden biri, Yafes Mahallesi. Ekipler, cadde ve sokaklara yerleştirilen 70 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

Ayrıca operasyonlarda 4 güvenlik görevlisi hafif yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

ETİKETLER