Simit sattığı mahalleye muhtar oldu

Kırıkkale'de bir kişi, 15 yıldır simit sattığı mahallede seçimi kazanarak muhtar oldu.

Anadolu Ajansı 02.04.2009 - 14:00

Yuva Mahallesi muhtarı seçilen 49 yaşındaki Bahtiyar Yılmaz, Kırıkkale Belediyesinde geçici işçi olarak çalışırken 1994'te işine son verildiğini belirtti.

Bunun üzerine çeşitli işlerde çalıştığını kaydeden Yılmaz, bir arkadaşının önerisiyle simit satmaya başladığını ve 15 yıldır geçimini simitçilikle sağladığını bildirdi. Evli ve 4 çocuk babası olduğunu kaydeden Bahtiyar Yılmaz, ''15 yıldır simit satıyorum. İşimden hiç bir zaman gocunmadım. Simit satarak hem evinin geçimini sağladım hem de 4 çocuğumu okuttum. Çocuklarımdan biri üniversiteyi bitirdi. 2 kızımı da evlendirdim'' dedi.

Daha önce de 2 kez muhtar adayı olduğunu söyleyen Yılmaz, geçen seçimi az bir farkla kaybettiğini, bu seçimde de diğer seçimlerde olduğu gibi hiç kimseden maddi destek almadan simitçilikten biriktirdiği parayla seçim harcamalarını yaptığını kaydetti.

Seçim çalışmasında geçen seçimden kalan afişleri kullandığını bildiren Yılmaz, şöyle konuştu: ''Mesleğim gereği mahallede yaşayanları yakinen tanıyorum. Gerekirse yine simit satmaya devam ederim. Mesleğimden hiçbir zaman utanç duymadım. Şeref ve namusumla çalışır ekmeğimi kazanırım. Yıllarca belediyede usta başı olarak çalıştım, işimden oldum ama hiçbir zaman çalışmayı bırakmadım. Yine çalışırım. Seçimle geldiğim bu görevi de en iyi şekilde yerine getiririm. Zaten mahalle halkı bunu biliyor.''

Yılmaz, daha önce müşterisi olan çocukların daha sağlıklı bir çevrede oyun oynamaları için çalışmalar yapacağını kaydetti.

Mazbatasını Pazartesi günü alacağını söyleyen Yılmaz, azaları ile birlikte mahallede açtığı seçim bürosunda tebrikleri kabul ediyor. Bahtiyar Yılmaz, 4 bin seçmeni bulunan Yuva Mahallesi'nde bin 73 oy alarak 4 adayı geride bıraktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...